Taryba pritarė Kauno miesto savivaldybės pertvarkoms

2015-06-09

Šiandien Kauno miesto taryba patvirtino pertvarkų planą, kuriuo numatoma drastiškai mažinti darbuotojų ir tarnautojų skaičių.  Pagal šį planą nuo 2016 metų savivaldybėje nebedirbs kas penktas darbuotojas.

Kauno miesto taryba pritarė administracijos pertvarkos planui. Pagal jį, nuo 2016 metų sausio 1 d. savivaldybėje liks dirbti 630, vietoje 786 tarnautojų ir darbuotojų.  Kitaip tariant, atleidžiamas bus kas penktas dirbantysis.

Taip pat numatoma panaikinti savivaldybės 17 skyrių, įkurti 10 naujų skyrių, bei pervardinti – 13.

Kaip pabrėžia didžiausia Kauno miesto savivaldybėje veikiančios profesinės sąjungos – Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, šis planas nebuvo rengiamas konsultuojantis su jo vadovaujama organizacija.

Pirmininkas kol kas nedetalizuoja, kokiomis tiksliai priemonėmis bus ginami savivaldybėse darbuotojai nuo atleidinėjimų bumo, tačiau pabrėžia, kad  tokiam variantui „Sandrauga“ buvo pasiruošusi ir jau pradėjo įgyvendinti veiksmų planą, skirtą būtent tokiam atvejui.

Tuo tarpu spaudoje skelbiama informacija, kad šis planas neva buvo derinamas su profsąjungomis. Su kokiomis organizacijomis buvo derinta, jei didžiausia pertvarkomos įstaigos profsąjunga apie tai nieko nėra girdėjusi – nedetalizuojama.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *