Nuo rugsėjo 1 mokyklų vadovams nebereikės vesti pamokų

2015-06-22

Nuo rugsėjo pirmosios švietimo įstaigų vadovams bus rekomenduojama nebeturėti pamokų ir užsiimti tik savo tiesioginėmis pareigomis -administraciniu darbu. Tokiu būdu atsilaisvinusios pamokos galės būti panaudotos mokytojų darbo krūvio didinimui, informuoja švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

ŠMM  informuoja, kad nuo rugsėjo pirmos dienos naikinama prievolė švietimo įstaigų vadovams dirbti 5 kontaktines valandas. Šis pakeitimas numatytas Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, tikimasi, kad šis pokytis leis mokyklų vadovams daugiau dėmesio skirti administraciniam darbui, bei mokyklos bendruomenės būrimui. „Sutaupytos“  valandos leistų padidinti mokytojų krūvius, tokiu būdu pagerinant pedagogų darbo apmokėjimo sąlygas.

Priminsime, kad apie šiuos pakeitimus buvo kalbėtasi LPS „Sandrauga“ ir kitų švietimo darbuotojų profesinių sąjungų vadovų pirmąjame susitikime su švietimo ir mokslo ministre. Džiaugu, kad to pokalbio metu išreikštos ministrės mintys nelieka vien tuščiais pažadais, o yra po truputį pildomos.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *