Vyko pirmasis derybų posėdis švietimo šakos kolektyvinės sutarties

2015-06-23

Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis šiandien lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijoje (sutr. -ŠMM), kur įvyko pirmasis derybų posėdis dėl šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Kaip po susitikimo pasakojo LPSF „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis, socialinio dialogo vystymas siekiant sudaryti šakos kolektyvinę sutartį yra labai svarbus žingsnis. Kolektyvinė sutartis yra galingas įrankis, kuriuo galima žymiai pagerinti švietimo darbuotojų padėtį, bei įtvirtinti jiems palankesnes darbo sąlygas.

Tačiau, norint to pasiekti, būtina išpildyti vieną neišvengiamą sąlygą – ši sutartis negali būti sudaryta ir pasirašyta skubotai. Galiojant kolektyvinei sutarčiai, ją pasirašiusios profesinės  sąjungos nariai praranda teisę streikuoti, todėl kiekvienose kolektyvinės sutarties derybose esminis klausimas yra: ar sudaroma sutartis tikrai to verta?

LPSF „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis, po susitikimo pasidžiaugė, kad visos suinteresuotos šalys šiuo metu turi pakankamai valios ir geranoriškumo susėsti drauge prie derybų stalo ir pradėti dialogą.

Tačiau, bent jau kol kas, esantis kolektyvinės sutarties projektas jo neįtikina.

„Mes esame atsakingi  prieš savo narius. Todėl neturime teisės lengvabūdiškai žiūrėti į šį procesą. Negalima skubėti pasirašinėti sutartį vien tam, kad jį būtų pasirašyta, o mes ar kitos profesinės sąjungos galėtų turėti savo 5 minutes šlovės ir pasigirti kažką nuveikę. Šiuo atveju kokybė yra be abejonės yra žymiai svarbesnė už kiekybę“ – sakė K. Juknis, pridurdamas, kad dėl šios priežasties, kolektyvinės sutarties derybose laukia dar daug darbo.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *