SosModelis Lietuvoje: profsąjungos rengiasi veiksmams

2015-07-04

Vasaros karščių nepabūgę profesinių sąjungų pirmininkai, atstovai ir aktyvistai susirinko Kaune, kur  nemažiau karštoje apvaliojo stalo diskusijoje buvo nutarta dar kartą kreiptis į valdžios atstovus su prašymu nustoti ignoruoti socialinį dialogą mūsų šalyje. Kartu numatytas, bei aptartas ir  „planas B“, kuriame  – priemonių arsenas, nusidriekiantis ir už Lietuvos ribų.

Šiandien vykusioje apvaliojo stalo diskusijoje „Socialinis dialogas ir solidarus profsąjungų pasipriešinimas“ buvo tariamasi ir sprendžiama, kokiais būdais ir metodais laisvosios šalies profsąjungos priešinsis LR Seime rudenį svarstysimam „Socialinio modelio“ projektui.

Renginį inicijavusi Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pažymėjo, kad šiandien Susirinkime buvo aptariamos būtent pasipriešinimo priemonės, o ne taip vadinamo SosModelio turinys, nes šios galimybės profesinės sąjungos jau nebeturi. Net neįpusėjus projekto svarstymui ir derinimui su socialiniais partneriais, jis buvo ištrauktas „iš panosies“ ir numestas Seimo svarstymui.

Renginio metu, profesinių sąjungų lyderiai bendrai sutarė ir pasirašė kreipimąsi, adresuotą LR Prezidentei, Ministrui Pirmininkui, Seimo Pirmininkei, Seimo nariams ir europarlamentarams.

„Tokius Vyriausybės veiksmus sudėtinga vertinti kaip nors kitaip, negu kaip išpuolį prieš bet kokį pilietinį sąmoningumą ar  socialinį dialogą Lietuvoje“ – taip pat sakė K. Juknis ir pridūrė, kad „padėtis yra ypatingai įtempta, nes SosModelio klausimas liečia ne tik profsąjungų veiklos ribojimą ar kurios nors vienos profesijos dirbančiųjų interesų varžymą, bet apskritai visus dirbančius žmones: pedagogus, vairuotojus, valstybės tarnautojus, gydytojus ir t.t. Todėl priešintis nėra tik profsąjungų noras. Tai – mūsų pilietinė pareiga“.

Apvaliojo stalo diskusijoje buvo aptartas platus spektras profsąjunginių pasipriešinimo priemonių, nuo piketų ir mitingų, iki bado akcijų, visuotinių streikų. Neatmesta ir galimybė,  nesulaukus atsako Lietuvoje, imtis priemonių už šalies teritorijos ribų.

Daugiau renginio akimirkų galite pamatyti „Sandrauga“ Facebook paskyroje.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *