Londoną sukaustys didžiausias per dešimtmetį metro darbuotojų streikas

2015-07-08

Didžiosios Britanijos sostinė rengiasi prasidėsiančiam chaosui, kuris, manoma, privers londoniečius atrasti… vaikščiojimo džiaugsmą. Dėl šį vakarą prasidėsiančio masinio darbuotojų streiko bus paralyžiuotas Londono metro.

Jungtinės Karalystės (sutr. – JK) žiniasklaida praneša, kad keturios pagrindinės JK transporto darbuotojų profesinės sąjungos rengiasi šiandien prasidėsiančiam streikui, kuris truks 24 valandas. Šis transportininkų streikas Londono metro – didžiausias per pastaruosius 10 metų.

Vienas socialinio tinklo Twitter vartotojas pateikia žemėlapį, kurios metro linijos DIRBS (nuotr. – The Independent)

Skelbiama, kad trys profesinės sąjungos streiką pradės nuo 18:30 val., o 21:30 prie jų prisijungs ir ketvirtosios profsąjungos pajėgos. Būtent dėl ketvirtosios – „Aslef“ – profsąjungos, kuriai priklauso didžioji dalis Londono metro traukinių vairuotojų, prisijungimo, šis transportininkų streikas Londono metro bus didžiausias per pastaruosius 10 metų.

Nors Londono metro vadovybė ir ėmėsi įvairių priemonių – nuo traukinių grafikų perdėliojimo iki papildomų autobusų metro keleiviams užsakymo –  siekdama sušvelninti streiko pasekmes, tačiau nuo nemalonumų tai negelbsti.

Nuotr. Joe Watson and Aryven Arasen

Net ir oficialioje metro svetainėje pripažįstama: dėl darbuotojų streiko metro neveiks nuo trečiadienio 9 valandos vakaro iki ankstyvo penktadienio ryto. Trukdžiai numatomi ir kitu laiku: manoma, kad prieš prasidedant streikui iš darbų mėginantys grįžti keleiviai šiandien susidurs su didžiulėmis spūstimis.

Dėl šios priežasties vienas JK laikraštis sunkumus patirsiantiems keleiviams jau platina maršrutų pėstute žemėlapį, nepamirštant pažymėti ir pakeliui esančių lankytinų vietų.

Streiko imtasi sužlugus „paskutinės minutės“ deryboms tarp profesinių sąjungų ir metro vadovybės dėl metro vairuotojų atlyginimų, bei darbo naktimis.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis The Guardian, The Independent, tfl.co.uk, Metro inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *