Pedagogai rudeniui ruošiasi iš anksto: kaip bus su darbo krūviais?

2015-07-17

Kaip žinia, ketvirtadieniais Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai vykdo nemokamas teisines konsultacijas, kurių metu suteikia pirminę teisinę pagalbą ir pataria besikreipusiems asmenims. Jų metu, nuo paskutinių pavasario dienų iki pat dabar sulaukiame ir nemažai pedagogų, ateinančių su vienu ir tuo pačiu klausimu: kitais mokslo metais man sumažino darbo krūvį, ką daryti?

Pastebime, kad į mus kreipiasi daug pedagogų sunerimusių, kad po pavasario pabaigoje mokyklose įvykusių metodinių pasitarimų, kitais mokslo metais nusimato drastiškai mažesnis jų darbo krūvis, o kartu su juo – ir sumenkusios pajamos.Šią aplinkybę reikėtų vertinti labiau psichologiniu, nei teisiniu aspektu – pakomentavo darbo teisės specialistė, teisininkė Živilė Čeplauskė.

Daugelyje šių istorijų susidaro įspūdis, kad būtent „dalinantis valandas“ vyksta vidinių kovų sprendimas, santykių aiškinimasis ir sąskaitų suvedinėjimas, prisidengiant tai demografine situacija, tai nepalankiomis aplinkybėmis, tai pačiais mokiniais. Tad priminsime, kad dalinant būsimų mokslo metų darbo krūvius paskutinį žodį taria mokyklos direktorius (ar direktorė) ir darbuotojų atstovai – profesinė sąjunga, o ne patariamieji mokyklos organai.

Vis dėl to, „Sandrauga“ teisininkams tenka atkreipti pedagogų dėmesį į faktą, kad negalima skųsti dar neįvykusio fakto. Metodinėse grupėse pasidalintas valandų skaičius, kol nėra patvirtintas direktoriaus įsakymu, tėra preliminarus susitarimas.Tad ir pažeistų darbuotojo, mokytojo, teisių čia dar nėra.

Džiugu, kad vis daugiau pedagogų kartu su profesine sąjunga imasi aktyviai ginti savo teises ir problemą spręsti jai neįsisenėjus. Tačiau pedagogų darbo krūviai yra viena iš tų retų situacijų, kuomet reikia apsišarvuoti kantrybe ir nepulti karščiuotis be reikalo.

Tad visus švietimiečius patikiname, kad šiuo metu galite drąsiai ilsėtis, bei džiaugtis vasaros atostogomis. O rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje – vos tik gausite savo kontaktinių valandų krūvius nurodantį direktoriaus įsakymą, iš karto kreipkitės į mus. Lauksime Jūsų!

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.