SosModelis sulaukia vis daugiau nepritarimo

2015-07-29

Jei atidžiai sekate mūsų šalies žiniasklaidą, tikriausiai jau pastebėjote, jog pastarosiomis savaitėmis vis dažniau yra linksniuojami „Socialinis modelis“ (mūsų pravardžiuojamas „SosModeliu“), bei jam priklausantis darbo kodekso projektas. Spaudoje buvo nušviesta daugiau dirbantiesiems labai nepalankių šio projekto detalių, o dėl projekto perspektyvų savo nuomones išsakė ne tik jį atvirai proteguojantis ir priimti skubantis Premjeras, bet ir Seimo Pirmininkė, bei Prezidentė.

Kaip skelbiama šalies žiniasklaidoje, Prezidentė šią savaitę sukritikavo skubėjimą priimti socialinį modelį, bei pasisakė už tai, kad projektas pirma turi būti suderintas su socialiniais partneriais.

Spaudoje taip pat cituojama Prezidentės kritika projekto rengėjams, teigiant, kad „toks stambus paketas, ypač Darbo kodekso, turėjo būti ir geriau paruoštas, ir apmąstytas“.

Kituose žiniasklaidos šaltiniuose teigiama, kad Premjeras mano, jog darbo kodekso pakeitimai neturi sugrįžti į Vyriausybę, nes naujasis projektas yra modernus, tuo tarpu Seimo pirmininkė pasisakė prieš socialinio modelio priėmimo skubinimą Seime.

Reaguojant į Socialinio modelio priėmimo skubinimą, bei nuolatinius akibrokštus, apsunkinančius ar net visai užkertančius galimybes profesinėms sąjungoms svarstyti ir derinti Socialinio modelio, bei naujo darbo kodekso projekto nuostatas, kad jis taptų palankesnis dirbantiesiems, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ š.m. liepos 3 dieną surengė apvaliojo stalo diskusiją „Socialinis modelis ir solidarus profsąjungų pasipriešinimas: būdai ir metodai“.

Į renginį susirinkę laisvųjų šalies profesinių sąjungų vadovai sutarė sudaryti ir deleguoti savo organizacijų atstovus į pasipriešinimo veiksmams inicijuoti, bei koordinuoti Lietuvos mastu skirtą darbo grupę. Rytoj darbo grupė susitiks Klaipėdoje.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LRT ir Žinių radijo inf.