Vyksta tarptautinė profsąjungų konferencija

2015-08-06 

Šiandien Kaune renkasi iš skirtingų šalių suvažiavę profesinių sąjungų pirmininkai ir atstovai, siekiant aptarti dabartinę padėtį Baltijos regione. Tarp svarbiausių darbotvarkėje numatytų klausimų – bendras pasipriešinimas „Socialinio modelio“ projektui, kurį Lietuvos Seimas yra numatęs svarstyti jau pirmomis rudens dienomis, bei rudenį vyksiančios tarptautines transportininkų akcijos.

Šiandien Kaune vyksta tarptautinė profesinių sąjungų konferencija, į kurią suvažiuoja mūsų kolegos iš visų Lietuvos kampelių, bei kaimyninių, Baltijos valstybių: Latvijos ir Estijos.

Joje dalyvaujantis Lietuvos profesinių sąjungų federacijos “ Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžia, kad šiandienos renginys yra itin svarbus, nes leis prognozuoti kokio palaikymo iš kaimynų bus galima tikėtis rugsėjo 10 dieną vyksiančio mitingo prie LR Seimo ir Vyriausybės, bei tolimesnių protesto akcijų prieš „Socialinį modelį“ ir „liberalizuojamą“ darbo kodeksą, metu.

Šiandien konferencijos dalyviai apžvelgia padėtį kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių, o popietinėje dalyje laukia diskusijos.

Rytoj numatyti apsilankymai Kauno autobusu parke ir kempinge, bei susitikimas su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

Baltijos profsąjungų forumas vyksta kiekvienais metais vis kitoje valstybėje. Jo metu profsąjungiečiai susitinka pasidalinti informacija apie darbuotojų padėtį kiekvienoje iš dalybaujančių valstybių, profsąjunginio judėjimo laimėjimais ir iššūkiais, bei diskusijų metu pasidalinti patirtimi.

Praėjusį kartą forumas, kuriame ženklią vietą užima transporto sektoriaus profsąjungos, buvo organziuotas Latvijoje, Venspilyje. Na o šįkart svečius priimėja kauniečiai.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.