Tarptautinė profsąjungų konferencija

2015-08-07

Šiandien toliau tęsėsi tarptautinė profesinių sąjungų konferencija. Antrąją dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų lyderiai lankėsi Kauno autobusų parke,bei Kauno kempinge, o vėliau susitiko su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

Kadangi renginyje dalyvauja nemažai transporto darbuotojus atstovaujančių profesinių sąjungų atstovų, šiandien dalyviai vyko į Kauno autobusų parką apžiūrėti autobusą „Van Hool AGG300“. Šis, 25 metrų ilgio autobusas, yra ilgiausias Baltijos šalyse. Vėliau vyko susitikimas su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

Kaip ir vakar, profesinių sąjungų lyderiai nemažai dėmesio skyrė diskusijoms dėl numatomų bendrų profsąjunginių akcijų: rudenį vyksiančiai tarptautinei transportininkų akcijai, bei pasipriešinimui Lietuvos Seimą jau rudenį pasieksiančiam „Socialinio modelio“ projektui.

Nors atrodytų, kad kitų valstybių profesinių sąjungų turėtų nejaudinti Lietuvos darbo kodeksas,Lietuvos profesinių sąjungų federacijos  „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, paaiškina, kad iš tiesų yra atvirkščiai. Ir štai kodėl:

 

„Kiekvienos iš Baltijos valstybių patiriama problematika yra šiek tieki skirtinga, tačiau kartu ir labai panaši. Dažnai tai, kas vyksta, pavyzdžiui, Latvijoje, atsikartoja ir Lietuvoje. Tad jei Lietuvoje būtų priimtas „Socialinis modelis“, labai tikėtina, kad po metų, kitų ir Latvijos, bei Estijos verslininkai ir politikai užsigeistų įvesti ką nors panašaus savo šalyse.

Juk kai norima įvesti kokį nepalankų įstatymą, iš politikų dažnai girdime „bet juk (pavyzdžiui) Estijoje yra toks įstatymas! Būtent dėl tokių ir panašių priežasčių profesinėms sąjungoms solidarumas yra labai, labai svarbus“ – sako LPSF „Sandrauga“ pirmininkas.

Baltijos profsąjungų forumas vyksta kiekvienais metais vis kitoje valstybėje. Jo metu profsąjungiečiai susitinka pasidalinti informacija apie darbuotojų padėtį kiekvienoje iš dalyvaujančių valstybių, profsąjunginio judėjimo laimėjimais ir iššūkiais, bei diskusijų metu pasidalinti patirtimi.

Parengė Rūta Geležinė, LPSF „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.