Visuotinis protestas prieš „Socialinį modelį“ jau rytoj!

2015-09-09

Visuotinis mitingas prieš skubotą „Socialinio modelio“ priėmimą – jau rytoj! Tad šiandien skelbiame 11-ąją priežastį priešintis ir dar kartą apžvelgiame ką reikia žinoti apie rytojaus protesto akciją. 

Rytoj, visos šalies dirbantieji ir jų profesinės sąjungos,pamiršę savo skirtumus,vieningai renkasi į Vilniuje prasidėsiančią protesto akciją prieš „Socialinio modelio“ projektą.

Renginio išvakarėse yra jaučiamas ne vien Lietuvos profesinių sąjungų vieningumas vardan bendro tikslo, tačiau nemažai palaikymo sulaukiama ir iš užsienio.

Šiuo metu jau yra atvykę rytojaus renginyje dalyvausiantys Vokietijos ir Skandinavijos profesinių sąjungų atstovai. Į Lietuvą atvykstanti Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadeta Segol rytoj susitiks su LR Seimo Pirmininke. Latvijos ir Estijos profesinės sąjungos palaikymą išreikš rengdamos protesto akcijas prie Lietuvos ambasadų savo šalyse.

Priminsime, kad Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, solidariai su kitomis šalies profesinėmis sąjungomis, priešinasi skubotam „Socialinio modelio“ projektui, darbo kodekso „liberalizavimui“ ir mėginimui įteisinti šias, bei kitas, dirbančiuosius vergalizuojančias nuostatas:

1. Darbo užmokesčio (įskaičiuojant apmokėjimą už atostogas ir viršvalandžius) sumažinimo.
2. Darbuotojo atleidimo iš darbo supaprastinimo.
3. Darbuotojo atleidimo be priežasties, įspėjus prieš 3 dienas.
4. Išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimo.
5. Maksimalios darbo laiko savaitės ilginimo nuo 48 iki 60 valandų.
6. Privalomo viršvalandinio darbo nustatymo.
7. Terminuotų darbo sutarčių įvedimo nuolatinio pobūdžio darbui.
8. Atostogų už darbo stažą panaikinimo.
9. Būtinojo darbo stažo socialinio draudimo pensijai gauti ilginimo dar penkeriais metais.
10. Darbuotojų auginančių vaikus garantijų mažinimo.
11. Profesinių sąjungų teisių apribojimo.

Tai- tik kelios esminės priežastys. Profesinės sąjungos yra suskaičiavusios virš 40 punktų, kuriais siūlomas darbo kodeksas blogina dirbančiųjų padėtį. Bet vien mūsų žodžiu galite netikėti. Štai ką į projekto rengėjų argumentus apie modelio „privalumus“ turi pasakyti darbo teisės ekspertai: išnarstė pasiūlymus dėl dirbančiųjų.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *