Profsąjungų mitingas pavyko. Iš kur tai žinome?

2015-09-14

Nors profsąjunginėje veikloje susidūrimai su politika yra neišvengiami, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ puoselėja demokratines vertybes ir palaiko politinį neutralumą. Tuo tarpu spaudoje pasipylę išpuoliai prieš šią organizaciją ir profsąjungų mitingą tik patvirtina – protesto akcija pataikė tiesiai į dešimtuką.

„Sandrauga“ yra politiškai neutrali nacionalinė profesinė sąjunga, kuri nėra sudariusi bendradarbiavimo sutarčių su jokiomis – nei su didžiosiomis, nei, juo labiau, su radikalių pažiūrų – politinėmis partijomis.

„Bendradarbiaujame tik su legaliomis politinėmis partijomis ir tik tiek, kiek to reikalauja profsąjunginiai interesai ir mūsų, kaip organizacijos, puoselėjamos demokratinės ir humanistinės vertybės. Vieninteliai interesai, kuriuos atstovaujame ir giname yra mūsų narių interesai“ – pabrėžia „Sandrauga“ vadovas K. Juknis.

Tuo tarpu viešoje erdvėje pasirodę buvusios G. Kirkilo ir A. Butkevičiaus atstovės spaudai ir viešiesiems ryšiams Nemiros Pumprickaitės panieka profsąjungoms ir išpuoliai prieš „Sandrauga“ vadovybę visiškai patvirtina teiginį, kad profsąjungų mitingas rugsėjo 10 d. – pavyko.

Analogišką žinutę, nukreiptą prieš profesines sąjungas, siunčia ir kiti sekmadienio vakarą pasirodę isteriniai pasvaičiojimai, kuriais mėginama aiškinti, kad darbo garantijos ir apsauga reikalinga tik nenorintiems dirbti. Tuo tarpu faktai kalba patys už save.

Dar mitingo išvakarėse pateiktoje Seimo teisininkų išvadoje nurodoma, kad Darbo kodekso projekte yra virš 150 straipsnių, neatitinkančių Lietuvos teisinės sistemos. Kad „Socialinio modelio“ projektas turi būti grąžintas suderinti socialiniams partneriais, pareiškė ir su Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadeta Segol susitikusi LR Seimo Pirmininkė.

Tad profsąjungų mitingas buvo pakankamai įtaigus ir sėkmingas, kad mūsų imtų bijoti. Tai reiškia, kad judame teisinga linkme.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *