Susitiko transporto sektoriaus organizacijos

2015-10-08

Šiandien Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis dalyvavo transporto sektoriaus organizacijų susitikime, skirtame atnaujinti bendradarbiavimą tarp transporto darbuotojų ir darbdavių organizacijų, apsispręsti dėl šakos kolektyvinių derybų, bei aptarti konkrečias problemas krovinių ir keleivių pervežimo srityje. Šis susitikimas yra tarptautinės transporto darbuotojų federacijos rengiamos pasaulinės akcijos dalis.

Šiandien Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo nariai, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Vežėjų asociacijos „Linava“ vadovai susitiko aptarti svarbiausių transporto sektoriaus aktualijų.

Susitikime dalyvavęs LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pasakojo, kad susitikimo metu, be darbotvarkėje minimų klausimų, buvo aptartos ir bendradarbiavimo vykdant švietėjišką veiklą transporto sektoriaus darbuotojams, perspektyvos. Tiek profesinės sąjungos, tiek ir darbdavių organizacija laikosi pozicijos, kad švietėjiška veikla yra itin svarbus strateginis žingsnis, užtikrinantis abipusę naudą ir darbuotojams, ir įmonėms ateityje.

Susirinkimo data parinkta neatsitiktinai. Spalio 5 – 11 dienomis vyksta ITF (International Transport Federation, liet. – Tarptautinė Transporto Federacija) kasmet organizuojama „Veiksmo savaitė“.

Kaip išduoda jos pavadinimas, tai yra kiekvienais metais vieną savaitę vykstantys renginiai ir akcijos, skirti pabrėžti ir išryškinti problemas, darančias įtaką kelių ir geležinkelių darbuotojų darbui, bei pabrėžti priklausymo profesinėms sąjungoms svarbą.

Pirmą kartą „Veiksmo savaitė“ surengta 1997 metais. Ji prasidėjo kampanija „Nuovargis žudo!“, atkreipusią dėmesį į kelių transporto darbuotojų problemas dėl darbo laiko ir poilsio.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ ir ITF inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *