Rudenį paaštrėjo situacija švietimo įstaigose

2015-10-16

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus mokytojo dienai, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ specialistai pastebi, kad padėtis švietimo srityje pablogėjo. Kai kuriose įstaigose paaštrėjo senos problemos, kitose – pasikeitus vadovams, senąją bendravimo kultūrą pakeitė grasinimų ir gąsdinimų metodai.

Dėl mokyklos vadovybės neaiškios veiklos metodikos surengtas ir šiandien įvykęs susitikimas Kauno rajono Piliuonos gimnazijoje. Susitikti su nariais buvo nuspręsta po to, kai profesinę sąjungą pasiekė signalai apie šioje mokykloje neaiškiai dalinamus darbo krūvius, galimai neskaidrią darbuotojų priėmimo tvarką ir kitas problemas. Kol faktinės aplinkybės nėra patvirtintos, susitikime dalyvavę LPS „Sandrauga“ teisininkai nuo platesnių komentarų susilaiko, tačiau patvirtino, kad pirmieji problemos sprendimo žingsniai jau yra daromi.

Situacija Piliuonos gimnazijoje – toli gražu nėra vienintelė šiame sektoriuje, kurias rudenį sprendžia LPS „Sandrauga“. Šį mėnesį organizacija jau kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę dėl situacijos švietimo įstaigose. Kreipimesi nurodyti ir du itin „aštrūs“ pavyzdžiai iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Vienoje jų netrūksta problemų dėl atlyginimų, darbo krūvių ir, vėlgi, neaiškaus papildomų darbuotojų priėmimo, kitoje padėtis dar sunkesnė– įtariama, kad dėl asmenybių kovos viena pedagogė patiria nuolatinę, ilgalaikę diskriminaciją ir psichologinį smurtą/šantažą.

Panašios problemos fiksuojamos ir kitų šalies savivaldybių žinioje esančiose švietimo įstaigose. Manoma, kad vienos gera reputacija anksčiau pasižymėjusios Kauno rajono gimnazijos direktorius diskriminuoja profesinės sąjungos narę, kerštaudamas dėl anksčiau pralaimėto teisminio ginčo.

„Protingi žmonės supranta, kad dėl to automatiškai pralaimi abi pusės, o toks destruktyvus elgesys ne tik neatneša naudos, bet ir labai kenkia apskritai visiems aplinkiniams“ – pabrėžia LPS „Sandrauga“ pirmininkas ir priduria, kad informacija apie šio ir kitų vadovų „darbus“ bus viešinama ne tik LPS  „Sandrauga“ svetainėje ar Facebook paskyroje, tačiau ir per žiniasklaidos priemones.

Parengė Rūta Geležinė, LSP „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.