Taikėsi į valytojas, pataikė į teismą

2015-11-13

LPS „Sandrauga“ pradėjo teisminį ginčą su vienu Lietuvos kultūros centru. Ginčo priežastis – įstaigos vadovybės priimtas įsakymas, kuriuo norima valytojoms pavesti ir nieko bendro su jų darbu neturinčias pareigas. „Už ačiū“, žinoma.

Šią savaitę LPS „Sandrauga“ kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti vieno Kultūros centro vadovybės įsakymą valytojoms dirbti papildomą darbą – rūbininkėmis. Profesinės sąjungos teisininkų teigimu, šis įsakymas buvo priimtas ne tik nesuderinus su darbuotojų atstovais, tačiau ir ryškiai pažeidžia pačių valytojų interesus.

Šiuo įsakymu norima darbuotojoms, be tiesioginių pareigų,  priskirti ir papildomą darbą rūbininkėmis. Tuo tarpu papildomo apmokėjimo, darbo laiko sutrumpinimo ar kokio nors sąlygų pagerinimo už tai nėra numatyta. Kitaip tariant, įsakymo principas: „nuo šiol jūs dirbsite daugiau, nes aš taip pasakiau“.

Profesinė sąjunga jau yra išmėginusi šią problemą spręsti socialinio dialogo būdu. Prieš mėnesį buvo įvykęs susitikimas su įstaigos vadovybe, kurio metu buvo detaliai aptarta, kodėl minimas įsakymas yra žalingas ir kokiais būdais pažeidžia LR teisės aktus ir darbuotojų interesus.

Nors susitikimo metu dialogas vystėsi gana produktyviai ir atrodė, kad bendrą sutarimą pavyks surasti, tačiau praėjus mėnesiui laiko įsakymas taip ir nebuvo atšauktas ir profesinei sąjungai neliko kitos išeities, nei kreiptis į teismą.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *