Darbo rinkos situacija spalį

2015-11-24

Pasibaigus rudens darbų sezonui, darbo rinkoje sumažėjo ir laisvų darbo vietų skaičius. Skaičiuojama, kad spalio mėnesį buvo apie 30 tūkst. laisvų darbo vietų – tiek pat, kiek 2014 metų spalį, bet 6 tūkst. mažiau, nei š.m. rugsėjį. Vis dėl to, artėjanti Kalėdų karštligė netrukus turėtų persikelti ir į darbo rinką, bei atsispindėti laisvų darbo vietų statistikoje. 

 

Kaip informuoja Lietuvos darbo birža, rudens sezonui įpusėjus, darbo rinka tapo ramesnė: per mėnesį iki lapkričio 1 d. registruotas nedarbas paaugo 0,2 proc. punkto ir siekė 8,3 proc. – tiek pat, kiek ir 2014 metais tuo pačiu laikotarpiu.

Mokyklose ir darželiuose prasidėjus mokslo metams, sumažėjo darbo pasiūlymų pradinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams. Be pedagogų, darbo pasiūlymų labiausiai sumažėjo slaugos specialistams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, administravimo sekretoriams, virėjams ir kepėjams. 

Tuo tarpu garo variklių ir katilų operatoriams, siuvėjams ir sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams įsidarbinimo galimybės augo.

Ekspertai pastebi, kad po rudens sezono „aprimimo“, darbo rinkoje netrukus turėtų pasijusti artėjančių Kalėdų karštligė. Ją pirmiausiai turėtų pajusti dirbantieji (ar ketinantys įsidarbinti) gamybos įmonėse, logistikoje, o vėliau –  ir mažmeninėje prekyboje.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Lietuvos darbo biržos ir vz.lt inf. Nuotr.: blmiers2 / Foter.com / CC BY-NC-SA

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.