Žmogaus teisių diena

2015-12-10

„Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs – niekas nėra vertingesnis už kitus“ – toks yra šiandien minimos žmogaus teisių dienos moto. Ši diena minima kiekvienais metais nuo 1950 metų, tad kodėl žmogaus teisių diena aktuali ir šiandien?

Lietuvos žmogaus teisių centras žmogaus teises apibūdina kaip „asmens laisves visuomenėje ir galimybes jas realizuoti“. Jos yra visuotinės, universalios, prigimtinės ir nedalomos.

Šios teisės apima daugybę įvairių sričių, tarp kurių – teisę į sveikatą (taigi, ir sveikatos priežiūrą), švietimą, teisingą teismą, teisę būti nediskriminuojamam dėl lyties, religijos, rasės, lytinės orientacijos, tautybės, amžiaus…

Kalbant apie „darbinius reikalus“, prie žmogaus teisių galima būtų priskirti ir teises į socialinę apsaugą, deramą gyvenimo lygį, teisę turėti ir pasirinkti darbą, bei gauti teisingą darbo apmokėjimą.

Tad jeigu manote, kad jūsų teisės yra pažeidžiamos, primename, kad LPS „Sandrauga“ kiekvieną ketvirtadienį nuo 15 val. teikia nemokamas teisines konsultacijas darbo, civilinės, administracinės ir baudžiamosios teisės klausimais. Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 20 65 97.

Kai žmogaus teisės yra pažeidžiamos, kiekvienas iš mūsų esame sumenkinami“
                                                                – Jungtinių tautų žmogaus teisių taryba

Parengė Rūta Geležinė, remiantis United Nations Human Rights, Lietuvos žmogaus teisių centras, European Parliament, day.lt ir kt. inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *