Tarp „Sandrauga“ padalinių – dar vienos savivaldybės darbuotojai

2016-01-21

Šiais metais Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ padalinių gretas papildė net kelių rajonų savivaldybių administracijų darbuotojų profesinės sąjungos, išsibarsčiusios įvairiose Lietuvos kampeliuose. Tarp jų naujausias – Kaišiadorių rajono savivaldybės padalinys. Sveikiname naujus narius įsijungus į „Sandrauga“ šeimą.

Kaišiadorių savivaldybės padalinys yra dar vienas pavyzdys pastaruoju metu itin ryškiai pastebimos tendencijos, kai į profesinę sąjungą ne tik stoja, bet ir savo kolegas paragina burtis itin aukštos kvalifikacijos specialistai.

Šio padalinio steigimą inicijavo savivaldybėje dirbantis aukštos kvalifikacijos architektas, pakvietęs savo kolegas rūpintis savo teisių apsauga, bei kartu, skaidriai, dalykiškai spręsti iškylančius darbo santykių klausimus.

Beje, užsienyje tokios profesinės sąjungos yra vadinamos „baltųjų apykaklių“ profsąjungomis. Pastebima tendencija, kad jų daugėja itin sparčiai, o tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija išsilavinusių, aukštos kvalifikacijos specialistų profsąjungos netgi nustelbia „darbininkiškąsias“, tradiciškai laikytas profesinių sąjungų „veidu“.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.
Nuotr.: highwaysengland
, pagal Creative Commons licenzija.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *