Balsavimas internetu aktualus ir profesinėms sąjungoms

2016-01-24

Profesinėms sąjungoms turėtų būti leista naudotis elektroninėmis apklausos sistemomis balsuojant dėl streikų paskelbimo. Taip teigia šiuo metu agitaciją dėl leidimų vykdančios Jungtinės Karalystės profesinės sąjungos, pabrėžiančios, kad metas įžengti į XXI amžių.

Jungtinėje Karalystėje, kaip ir Lietuvoje, tebevyksta debatai ar įteisinti balsavimą internetu politiniuose rinkimuose. Tuo tarpu JK profesinės sąjungos pažymi, kad elektroninio balsavimo įteisinimo laukia ir profsąjunginiai reikalai, o tiksliau – apklausa dėl streikų.

Šiuo metu rengdamos apklausą dėl numatomo streiko, profesinės sąjungos JK privalo išsiųsti balsavimo biuletenį kiekvienam darbuotojui į namus, kad užpildytų ir atsiųstų atgal. Lyginant su elektroniniu balsavimu internetu, šis procesas yra neįtikėtinai ilgai užtrunkantis, brangus ir atgrasantis žmones nuo dalyvavimo.

Tuo tarpu politinės partijos, neįteisinančios elektroninio balsavimo dėl streikų, savo pačių vidaus rinkimuose tokius metodus naudoja, pabrėžia JK profesinė sąjunga TUC savo pranešime spaudai.

Ten pat cituojama ir visuomenės nuomonės paklausa, atskleidusi, kad daugiau nei pusė (53%) britų sutiktų, kad dėl streikų būtų balsuojama elektroniniu būdu, saugiuose puslapiuose.

Beje, įdomu tai, kad beveik kas trečias (29%) apklaustasis manė, jog apklausa dėl streiko paskelbimo jau yra vykdomos naudojantis internetu.

Parengė Rūta Geležinė,  pagal TUC inf. Nuotr.: Guian Bolisay pagal Creative commons licenziją.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.