Perspėjimas visuomenei: Molotkovo istorija kartosis

2016-01-26 

Didelį  atgarsį visuomenėje ir laviną patyčių policijos atžvilgiu sukėlusi I. Molotkovo istorija gali pasikartoti, perspėja profesinė sąjunga „Sandrauga“. Policijos pareigūnai dažnai yra verčiami lydėti pavojingus, agresyvius psichikos ligomis sergančius asmenis ne poromis, kaip to reikalauja teisės aktai, o po vieną, taip provokuojant pavojingų situacijų susidarymą.

Praėjusiais metais vien Tauragės apskrityje mažiausiai du policijos pareigūnai buvo pripažinti pažeidę tarnybinę etiką už tai, kad agresyvius psichikos ligomis sergančius asmenis lydėjo porose, o ne po vieną, teigia pareigūnus atstovaujančios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas, teisininkas Kęstutis Juknis.

Vienu iš tokių atvejų, policijos ekipažo patrulei buvo nurodyta greitosios medicinos pagalbos automobiliu vienai lydėti agresyvų, neprognozuojamą psichikos ligonį į psichiatrinę ligoninę, o jos kolegai – važiuoti iš paskos.

Tuokart, nenorėdamas rizikuoti jaunos kolegės sveikata ir gyvybe, jos porininkas sutarė su tokį nurodymą davusiu kolega, kad psichikos ligonį dėl saugumo lydės abu patruliai, o jį palydėję vyks į sekantį, skubos nereikalaujantį, įvykį.

Į šią problemą dėmesį atkreipusiam pareigūnui pradėtas tarnybinis patikrinimas, o pažeidimų neradus, jo veiksmus vertinti perduota etikos komisijai, skyrusiai patruliui įspėjimą. Verta pažymėti, kad etikos komisijos nutarimai nėra skundžiami, o šie įrašai atsiduria asmens byloje, taip atsiliepdami tolimesnei pareigūno karjerai.

Apie šią situaciją buvo informuota Policijos departamento vadovybė, prašant užkirsti kelią „molotkoviškų“ istorijų pasikartojimui ateityje. Policijos departamentas, nors informuotas apie už saugumo reikalavimų laikymąsi baudžiamus pareigūnus, šią situaciją vertina formaliai ir neapsiima atsakyti į klausimą kas prisiims atsakomybę, jei vienas kabinoje esantis pareigūnas kurį kartą nesugebės apginti savęs ir psichikos ligonis pabėgs, sukeldamas grėsmę visuomenės saugumui.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.
Nuotr.: Ryan McGuire.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *