UAB „Danbalttrans“ įpareigota „Sandraugai“ teikti informaciją

2016-02-02

Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir UAB „Danbalttrans“ byloje dėl informacijos teikimo. Teismas pripažino, kad tarptautiniais pervežimais užsiimanti įmonė privalo profesinei sąjungai teikti informaciją ir pasiteisinimai komercine paslaptimi čia negalioja.

Teisminis ginčas kilo po to, kai Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ informavo tarptautiniais pervežimais užsiimančios įmonę UAB „Danbalttrans“ apie profesinės sąjungos padalinio įsisteigimą, bei paprašė informacijos.

Darbuotojų atstovai domėjosi bendrovėje taikoma darbo užmokesčio mokėjimo sistema ir kaip komandiruojamiems darbuotojams apmokamos komandiruotės išlaidos ir dienpinigiai, tačiau UAB „Danbalttrans“ nusprendė, kad  šie duomenys yra komercinė paslaptis, todėl jų neteiks.

Vis dėl to Klaipėdos miesto apylinkės teismo tokie pasiteisinimai neįtikino. Teismo sprendime nurodoma, kad  „bet kokiu atveju darbuotojų atstovas turi teisę gauti informaciją darbo klausimais apie įmonės veiklą“, o tokią darbdavio prievolę įtvirtinantis LR Darbo kodeksas išimčių nenumato.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas pastebi, kad nepaisant aiškių Darbo kodekso nuostatų, vieningos teismų pozicijos ir daugybėje bylų įtvirtintos vientisos praktikos, ginčai dėl informacijos teikimo kyla ypač dažnai: „pastebėjome, kad 9 atvejais iš 10-ies darbdaviai nesupranta, kad profesinė sąjunga kontroliuoja juos, o ne atvirkščiai. Kažkodėl daugelis įmonių vadovų labai nustemba, kad niekas neklausia jų leidimo įsikurti padaliniui ir nusprendžia „kerštauti“ neteikdami informacijos. Tuo tarpu mus stebina, kad dėl tokios, galima sakyt vaikiškos ambicijos, įsiveliama į teisminius ginčus, įmonės praranda lėšas, o rezultate vis vien visuomet yra priverčiamos informaciją patiekti “.

Bylą pralaimėjusiai UAB „Danbalttrans“ nurodyta pateikti prašomą informaciją ir atlyginti profesinei sąjungai patirtas bylinėjimosi išlaidas. Taip pat priminta, kad bendrovei nevykdant teismo sprendimo ir toliau slepiant informaciją gresia 289 Eur dydžio bauda už kiekvieną uždelstą dieną.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *