Albanijos profsąjunga išsaugojo 300 darbų

2016-03-02

Po to, kai Albanijos kalnakasybos bendrovė dėl atpigusio vario nusprendė uždaryti Pukės apygardoje esančias kasyklas, 300 jos darbuotojų grėsė bedarbystė. Tačiau po penkis mėnesius trukusių derybų, kalnakasius atstovaujančiai profesinei sąjungai pavyko susitarti su bendrove ir išsaugoti darbo vietas.

Rūdkasystės bendrovė kasyklas nuomojo iš Albanijos Valstybės daugiau kaip 30 metų, tačiau dėl rinkoje smukusių vario kainų, nusprendė visas turimas kasyklas uždaryti, o darbuotojus – apie 300 kalnakasių – būtų tekę atleisti.

Šis sprendimas čia dirbusiems kalnakasiams ir jų šeimoms galėjo tapti pražūtingu, ypatingai turint omeny, kad Pukės apygarda yra vienas skurdžiausių visoje Albanijoje, o nedarbo lygis čia – labai aukštas.

Vis dėl to, kalnakasius atstovaujančiai Nepriklausomai Albanijos kalnakasių profesinei sąjungai po penkių mėnesių derybų su bendrove pavyko pasiekti susitarimą ir išsaugoti darbo vietas.

Susitarime numatoma, kad nebus atleistas nei vienas darbuotojas, bei visiems darbuotojams ir toliau bus mokamas minimalus atlyginimas, įskaitant sveikatos draudimo ir pensijų įmokas. Šios sąlygos galios nuo 2016 vasario 1 d. iki 2017 m. birželio 22 d., kuomet kasyklos veikla bus sustabdyta.

Kai reikės, kalnakasiai rūpinsis minimaliu kasyklos funkcionavimu, kad ją būtų galima saugiai naudoti vėliau. Po sustabdymo laikotarpio arba anksčiau, jei vario kaina vėl pakils, visi 300 kalnakasių grįš į savo darbus.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Industrial Union inf.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.