Sandrauga’15: pristatyta 2015 m. veiklos ataskaita

2016-03-11

Paskutinį vasario penktadienį „Daniela“ viešbutyje Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ pirminių organizacijų vadovams atsiskaitė 2015 metais nuveiktus darbus, bei suderino būsimų darbų gaires. Svarbiausiais ateinančių metų LPS „Sandrauga“ veiklos prioritetais įvardinti profesinių sąjungų judėjimo, narystės plėtros,  socialinio dialogo plėtra.

„Sandrauga“ ataskaitinis susirinkimas, tai svarbiausias profesinės sąjungos renginys, vykstantis kartą per metus. Jo metu administracija pateikia per metus nuveiktų darbų ataskaitą, svarbiausius pasiekimus, pastebėjimus, bei aptaria ateities gaires ar sritis, kuriose dar reikia pasitempti. Ataskaitiniame susirinkime dalyvaujantys pirminių organizacijų vadovai (profesinių sąjungų pirmininkai) ir komiteto nariai balsuoja dėl esminių klausimų ir priima svarbiausius nutarimus.

Šiais metais  susirinkimo metu itin daug dėmesio buvo skirta „Socialinio modelio“ klausimui.

Šią problemą „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis įvardino kaip aktualiausią profsąjunginės politikos klausimą. Nors 2015 metais vykę mitingai, pasipriešinimo renginiai, konferencijos, darbo grupės, „Socialinio modelio“ problematikos viešinimas, diskusijos ir t.t. pareikalavo daugybės laiko, lėšų ir pastangų.

Vis dėl to „Sandrauga“ pirmininkas mano, kad  teks ir šiais metais su kitomis profesinėmis sąjungomis nacionaliniu mastu taikyti visas teisines priemones prieš „Socialinio modelio“ prastūmimą Seime, bendradarbiauti su politikais, politinėmis partijomis, ginant žmonių darbo, ekonomines bei socialines garantijas.

„Sandrauga – šiuolaikinis socialinis partneris“, savo kalboje pabrėžė K. Juknis.

Kalbėdamas apie profesinės sąjungos vidaus politiką, K.Juknis pabrėžė, jog vystant socialinį dialogą artimiausiais metais bus siekiama visose įmonėse ir jų filialuose, kuriuose yra daugiau nei pusė dirbančiųjų yra profesinės sąjungos nariais, pasirašyti susitarimus arba kolektyvines sutartis.

Ypatingas dėmesys skirtas „Sandrauga“ padalinių pirmininkų, jų pavaduotojų ir kitų atstovaujančiųjų narių indėlį profesinės sąjungos veiklai.

Padalinio renkamojo organo nariai yra tie žmonės, nuo kurių gebėjimo suburti kolegas, reprezentuoti profesinės sąjungos veiklą, dalintis ir perduoti informaciją, priklauso įmonės ar įstaigos profesinės sąjungos dydis, kuris savo ruožtu, tiesiogiai lemia profesinės sąjungos derybines (ir gynybines) galias.

„Sandrauga“ komiteto nariai kviesti suaktyvinti viešuosius ryšius savo organizacijose. „Kiekvienas „Sandrauga“ komiteto narys savo organizacijoje turi būti neginčytinas lyderis, kuriuo net ir sudėtingiausiu momentu žmonės galėtų pasitikėti. Per pozityviąją kultūrą, per interesų bendrumą, per gyvenimišką patirtį turime pasiekti kad organizacijose, kuriose įsikuria „Sandrauga“ didžioji dauguma dirbančiųjų būtų asocijuoti „Sandrauga“ nariai“ – savo kalboje akcentavo K. Juknis.

žJis pateikė nepriimtinos situacijos pavyzdį, kad jei iš įstaigoje dirbančių 80 žmonių tik 20 profsąjungos nariai, likusieji  60 dirbančiųjų arba  argumentuotai nepakalbinti, nepakviesti arba net nežino, kad jų įstaigoje veikia profesinė sąjunga.

„Kiekvienas organizacijos lyderis, padalinio komiteto nariai privalėtų vadovautis principu „kiekybė savaime apsprendžia kokybę“ “ – kalbėjo K.Juknis.

Apie LPS „Sandrauga“ 2015 m. teisinę veiklą, naujus padalinius, narius ir  kitas naujoves bei „senoves“ skaitykite straipsnio tęsinyje.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.