ES socialinei apsaugai skiriama beveik 1/5 BVP

2016-03-22

Eurostat skelbia, kad Europos Sąjungos valstybės 2014 metais socialinei apsaugai išleido beveik penktadalį BVP. Tiesa, pagal šį rodiklį Lietuva kartu su Latvija yra priešpaskutinėje vietoje.

Europos Sąjungos agentūra Eurostat paskelbė 2014 metų statistinius duomenis, jog  Europos Sąjungos (ES) ir Euro zonos valstybės išleidžia socialinei apsaugai. Duomenys atskleidžia, kad tarp valstybinių funkcijų būtent ši sritis yra pati svarbiausia ES valstybėms, pabrėžiama agentūros pranešime spaudai.
ES vidutiniškai tam skyrė 19,5 – beveik penktadalį – bendrojo vidaus produkto (BVP), o tokios šalys kaip Suomija, Prancūzija, Danija, Austria, Italija, Švedija, Graikija ir Slovakija – ir daugiau nei penktadalį savo BVP.
Lietuva socialinei apsaugai 2014 metais skyrė 11.5% BVP,  pagal šį rodiklį kartu su Latvija (taip pat 11.5%) atsidūrusi priešpaskutinėje sąrašo vietoje. Mažiau šiai sričiai skiria tik Rumunija (11.4%).
Tarp socialinei apsaugai tenkančių sričių, didžiausia dalis finansavimo tenka pensijoms – (Lietuvoje – 6.2% BVP). Kitos į „socialinės apsaugos“ sąvoką įeinančios sritys Lietuvoje rikiuojasi taip: „liga ir neįgalumas“ (Lietuvoje – 2.8%),  „šeima ir vaikai“ (1.0%), „nedarbingumas“ (0.4%).
Pagal svarbą, po socialinės apsaugos srities kitos valstybinės funkcijos ES išsidėsto taip:  „sveikatos apsauga“ (7.2%), „viešosios paslaugos“ ( pvz.:užsienio reikalai) (6.7%), „švietimas“ (4.9%) ir „ekonomika“ (4.2%).
Tuo tarpu tokios sritys kaip „viešoji tvarka ir saugumas“(1.8%), „gynyba“,(1.3%), „poilsis, kultūra ir religija“(1.0%), „gamtos apsauga“ (0.8%) valstybėse narėse 2014 m. sulaukė akivaizdžiai mažesnio dėmesio.
Parengė Rūta Geležinė, remiantis Eurostat inf. Nuotr.: Fede Racchi, Creative commons lic.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *