Kauno savivaldybei daktaro laipsnis – ne išsilavinimas?

2016-04-06Lady Blind Justice

Tarp turinčio daktaro laipsnį ir 10+ metų patirtį  ar  2 metus besidarbuojančio bakalauro laipsnį turinčio specialistų priversta (nors tiksliau – prisivertusi) rinktis Kauno miesto savivaldybė viešiesiems finansams tvarkyti pasirinko pastarąjį. Tai – tik viena keistenybė, kurią galima aptikti pradėtoje nagrinėti byloje, susijusioje su Kauno miesto savivaldybės etatų mažinimo skandalu.

Prasideda dar vienos bylos, susijusios su Kauno miesto savivaldybės etatų mažinimo skandalu, nagrinėjimas.  LPS „Sandrauga“ teisininkai įrodinėja, kad savivaldybės administracijos sprendimas iš viešųjų pirkimų skyriaus dėl neva  „etatų mažinimo“ atleisti daktaro laipsnį turinčią valstybės tarnautoją (pavadinkime ją Viktorija) ne tik buvo neteisingas, bet ir neteisėtas.

Šioje byloje keistai atrodo ne vien tai, kad buvo atleista akivaizdžiai kompetentingos darbuotoja, bet ir argumentai, kodėl pareigų neteko būtent ji. Savivaldybės teigimu, viešųjų pirkimų skyriuje dirbusi tarnautoja vykdo mažos vertės pirkimus. Kitaip tariant, išleidžia per mažai miesto finansų.

Reaguodami į tai mes sutinkame paprotinti Viktoriją, kad nuo šiol savivaldybės darbuotojams pirktų bent keliais milijonais eurų brangesnius trintukus. Arba daugiau – daug daugiau – rašalo.

Na, o kalbant rimtai, LPS „Sandrauga“ teisininkai pabrėžia, kad net dėl įmonės ar įstaigos pertvarkymų atleidžiami darbuotojai turi teises, kurių paisyti, bei užtikrinti privalo visi darbdaviai – net ir savivaldybės. Šiuo atveju Viktorijos teisės buvo pažeistos ne vien dėl  neatsižvelgimo į jos itin aukštą kvalifikaciją.

Dėl ekonominių, technologinių priežasčių arba dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų mažinant darbuotojų skaičių, tam tikriems darbuotojams suteikiama pirmenybė likti darbe. Asmens kvalifikacija, kaip ir dalyvavimas profsąjunginėje veikloje, yra vienas iš šių pirmumą likti darbe suteikiančių faktorių.

Kuriems konkrečiai darbuotojams ir kokia pirmenybė galioja yra apibrėžta įstatymuose, o ar įstatymų laikomasi – kontroliuoja profesinė sąjunga, su kuria pertvarkas vykdantis darbdavys privalo konsultuotis. Kaip jau matyt supratote, tai nebuvo padaryta.

 Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.