Dar viena byla dėl draudimo patruliams sėdėti mašinoje

2016-04-07 16635783967_260568122c_k

Įvyko nagrinėjimas dar vienos bylos dėl draudimo policijos pareigūnams tarnybos metu būti stovinčiuose tarnybiniuose automobiliuose. Kaip esame rašę jau anksčiau, dėl šio – visiškai realaus –  draudimo,  šiuo metu Lietuvos teismai yra užversti bylomis policijos pareigūnams mėginant apsiginti nuo tarnybinių nuobaudų.

Policijos pareigūnas, atstovaujamas LPS „Sandrauga“ teisininkų, ginčija tarnybinę nuobaudą, kuri buvo skirta už Policijos patrulių veiklos instrukcijos 20.7 punkto nesilaikymą.

Šis punktas draudžia patruliams „be tarnybinio būtinumo būti stovinčiame tarnybiniame automobilyje, išskyrus išimtinius atvejus, kai yra ypač nepalankios, ekstremalios oro sąlygos ar vykdomas neviešas patruliavimas“.

Toks neapibrėžtumas sudaro prielaidas tarnybines nuobaudas skirstyti praktiškai „iš oro“ – teoriškai, tą pačią sekundę kai automobilis sustoja, jame esantys pareigūnas jau daro nusižengimą. Aiškumo neprideda ir teiginys apie „ypač nepalankias“ oro sąlygas.

Verta pažymėti ir tai, kad dalyje policijos tarnybinių automobilių – ypač naujesniuose – yra diegiama programinė įranga tokioms funkcijoms, kaip protokolų pildymas,  atlikti. Tačiau kaip pareigūnams naudotis šiomis priemonėmis, jei jos yra automobiliuose, kuriuose negalima būti – jau atskiras klausimas.

Žinoma, galima būtų tikėtis, kad čia galios sveiko proto principas ir pasinaudojant šia taisykle nuobaudos nebus skirstomos tol, kol pareigūnai, pavyzdžiui, nemiegos tarnybos metu.

Tačiau aukščiau paminėta byla liudija priešingai – pareigūnas nubaustas už tai, kad 8 min. praleido nejudančiame automobilyje. Ar logiška ir pagrįsta už tokias „nuodėmes“ skirstyti nuobaudas – dabar ir spręs teismas.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *