Profsąjungos vs. kultūriniai ypatumai (1:0)

2016-04-09 3988499433_023ce5c980_b

Atsinaujinus santykiams tarp Vakarų šalių ir Irano, kartu atsirado ir naujų kultūrinių susidūrimų. Prancūzijos oro bendrovės Air France darbuotojų nesužavėjo bendrovės  reikalavimas paklusti Irano „padorumo“ reikalavimams, tokiems kaip skarų dėvėjimas.

Į Iraną atnaujinusi skrydžius Prancūzijos oro bendrovė Air France atnaujino ir reikalavimus savo darbuotojoms būnat Taherane laikytis tam tikro aprangos kodo: išlipant iš lėktuvo ilagarankovius, plačius švarkus, kelnes ir būti užsidengus plaukus.

Šias diskriminuojančias taisykles užprotestavo profesinės sąjungos. Galiausiai konfliktą pavyko išspręsti sutarus, kad šie reikalavimai galios, tačiau darbuotojos galės atsisakyti dirbti skrydžiuose į Iraną ir dėl to nenukentės.

Diplomatinių santykių atnaujinimas tarp Vakarų valstybių ir Irano nepraėjo be savų kuriozų ir kitose srityse.

Irano prezidento Hassan Rouhani vizito Italijoje metu buvo uždengtos Kapitolijos muziejaus (Roma) skulptūrų nuogybės.Tai sukėlė milžinišką pasipiktinimą ir išprovokavo internautų patyčias. Štai vienas jų domėjosi, ar tai vietinių meno kūrinių cenzūra „iš pagarbos svečiams“ reiškia, kad Italijos prezidento Irane metu bus atidengtos vietinių skulptūrų nuogybės? Kitos replikos buvo dar aštresnės, pavyzdžiui, „kai esi Romoje, elkis kaip Persas“.

Tuo tarpu Irano prezidento vizitas Prancūzijoje praėjo be pietų. Nors prieš šį vizitą buvo planuojama, kad apie šalių prezidentai kartu papietaus, tačiau iraniečiams paprašius per pietus netiekti vyno, o prancūzai atšaukė pietus.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Newstalk, NewYorker, The Atlantic ir kt inf.