VASARA ATĖJO- DARBE PASIDARĖ PER KARŠTA?

2013-05-20 

Prieš skubėdami poilsiauti ir prieš pradėdami krautis lagaminus-atsakingai planuokite atostogų laiką.

Kai visur tvyro toks tvankus oras, kiekvienam dirbančiam ar besimokančiam darosi vis sunkiau ir sunkiau susikoncentruoti į darbus. Elementariausios pastangos sukelia nuovargį, o mintys užkrautos įvairiais atostogų planais. Kai darbo kokybė prastėja, darbuotojui metas pailsėti! Išeitis- kasmetinės atostogos.

Pagal LR darbo kodekso 169 straipsnio nuostatas kasmetinės atostogos suteikiamos už kiekvienus darbo metus. Atostogos- laikotarpis, kuris suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti. Kasmetinių atostogų metu darbuotojui mokamas jo vidutinis užmokestis ir išsaugoma jo vieta (pareigos).

Teisė į kasmetines atostogas ir jų trukmė gali būti skirtingos ir priklauso nuo teisės aktuose nustatytų sąlygų įgyvendinimo.

Kiekvieną kartą suteikiant darbuotojams kasmetines atostogas įvertinami šie esminiai aspektai: atostogų suteikimo tvarka, atostogų trukmė, apmokėjimas už kasmetines atostogas.

Darbuotojas turi teisę pasirinkti kokiomis dalimis norėtų išnaudoti 2013 darbo metų 28 kalendorines dienas kasmetinių atostogų, svarbiausia, kad viena jų dalis būtų ne trumpesnė nei 14 dienų.

Pasirodo ir atostogų laiką reikia rinktis atsakingai. Kada geriausia atostogauti? Ir ką naudinga žinoti? Skaitykite adresu:

http://verslas.delfi.lt/manolitai/kada-geriausia-atostogauti.d?id=60408

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.