Seimas pradėjo svarstyti „Socialinį modelį“

2016-04-12 sauktukas3

LR Seimas pradėjo svarstyti Darbo kodeksą, priklausantį skandalingai pagarsėjusiam „Socialinio modelio“ projektui. Reaguodama į tai, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“  išplatino pranešimą spaudą, kuriame Seimo nariai yra raginami nepriiminėti neapgalvotų sprendimų ir palikti šį projektą svarstyti tiems, kam ir teks atsakomybė už pasekmes jam įsigaliojus – t.y. naujos kadencijos Seimui.

Šiandien išplatintame viešame kreipimesi į LR  Seimo narius, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis priminė, kad „Socialinio modelio“ projektui priklausantis Darbo kodeksas yra parengtas, bei Seimui pateiktas skubotai ir chaotiškai.

Jame susiplakusios „liberalios“, o iš tiesų – socialines garantijas naikinančios nuostatos yra socialiai neteisingos, bei kiršina visuomenę. Jos prieštarauja ES direktyvoms, chartijoms ir sutartims.

Profesinės sąjungos pirmininkas taip pat pabrėžė, kad po Seimo rinkimų Lietuvoje paprastai pasikeičia trečdalis parlamento sudėties ir Vyriausybė. Šią tendenciją mėgsta išnaudoti baigiantis kadenciją Seimas. dažnai būtent šiuo laikotarpiu skubotai priimami šaliai nepalankūs sprendimai, gerai žinant, kad atsakomybė už pasekmes teks kitiems, kurie atsakomybės, suprantama, irgi kratysis.

Lietuvoje fiksuojami nusivylimas valstybe ir didžiulė emigracija ir be džiunglių įstatymo. Todėl LPS „Sandrauga“ ragina dabartinio Seimo narius susilaikyti nuo politinių intrigų ir nežaisti populistinių žaidimų su dirbančiųjų likimais.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *