Prakalbta apie biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų didinimą

2016-04-25

Šalies žiniasklaida skelbia, kad jau kitais metais gali keistis biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai. Svarstoma priimti juos reglamentuojantį įstatymą, vietoje Vyriausybės nutarimų, kaip yra dabar. Tačiau tokie pokyčiai turi ir savų privalumų, ir trūkumų: daliai darbuotojų jie reikštų geresnius atlyginimus, o daliai – atleidimus.

 

Siekiama suvienodinti biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus. Seimui pritarus, juos nuo šiol reglamentuotų įstatymas, vyriausybės nutarimas, kaip yra šiuo metu.

Atlyginimai skiriasi drastiškai

Apie poreikį suvienodinti šių specialistų atlyginimus kalbėta jau seniai, tačiau realių veiksmų imtasi po to, kaitai padaryti nurodė Konstitucinis Teismas. „Kadangi algos skiriamos pagal skirtingų ministrų įsakymus, jų dydis dabar gali skirtis ir tris kartus: pavyzdžiui, švietimo įstaigų vadovų atlyginimai svyruoja nuo 408 eurų iki 1540 eurų, o socialinių įstaigų vadovų – nuo 386 iki 822 eurų“ – rašo LRT.

Kai kam atlyginimai didės

Suvienodinus atlyginimų tvarką kai kuriems biudžetininkams atlyginimai didės, tačiau ne visiems. Tiesa, mažėti jie taip pat neturėtų.

Pagal naująją tvarką, visų biudžetininkų atlyginimas būtų sudarytas iš dviejų dalių – pastoviosios ir kintamosios, kuri galėtų sudaryti iki 50 proc. pastoviosios, bei būtų skiriama ir už itin gerų rezultatų Lietuvoje ar užsienyje pasiekimą, vadovaujamų darbuotojų skaičių (įstaigų vadovams)  ar pan. Plačiau apie siūlomą atlyginimų skaičiavimo tvarką skaitykite čia.

Numatomi atleidimai

Manoma, kad naujai tvarkai įgyvendinti papildomai reikėtų daugiau nei 80 mln. eurų. Komentuodamas šią situaciją, finansų ministras R.Šadžius pareiškė, kad šias lėšas reikėtų kompensuoti darbuotojų skaičiaus mažinimu: „gal mes turime perteklinių darbuotojų, kuriems perėjus dirbti į privatų sektorių, atsilaisvintų finansiniai ištekliai, kuriuos būtų galima panaudoti atlyginimams kilstelėti kitiems darbuotojams“.

Parengė Rūta Geležinė, pagal 15 min, LRT, Delfi inf. Nuotr.: Highways Agency

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.