Seimas baigė svarstyti Darbo kodeksą

2016-05-09 maquins

Praėjusį penktadienį (gegužės 6 d.) Seime baigtas svarstyti Darbo kodeksas. Balsavimu  45 už, 2 prieš ir 11 parlamentarų susilaikius, projektui pritarta. Kad projektas būtų priimtas, Seimo nariai turi Dėl Darbo kodekso Seimas balsuos dar kartą, tačiau kada tai bus, nuomonės išsiskiria.

Nors balsavo mažiau nei pusė Seimo narių (58 iš 141), jų balsų užteko pritarti Darbo kodeksui ir projektą pastūmėti dar vienu žingsniu arčiau priėmimo  – ir įsigaliojimo.

Atsižvelgiant, kaip skubiai projektas keliavo iki šiol (pavyzdžiui, net nesulaukus trišalės tarybos derybų rezultatų), tikėtina, kad vis tik bus rasta būdų projektą priimti dar šios kadencijos Seimui. Tokiu atveju, jis galėtų įsigalioti nuo 2017 metų.

Iš kitos pusės, dabar projektą vėl vertins Teisės departamentas, jis bus dar kartą peržiūrimas Socialinių reikalų ir darbo komitete. Šiame etape Seimo nariai taip pat dar galės teikti pataisas.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas dar nėra baigęs svarstyti kitų „Socialinio modelio“ dalių, kurios turėtų būti priimamos kartu su Darbo kodeksu: Profesinių sąjungų, Užimtumo, Valstybinių pensijų, „Sodros“ reformos ir kt. įstatymų projektų.

Penktadienį nebuvo pritarta nei vienai Seimo narių registruotai pataisai. Paskutinio svarstymo metu suderintos darbo ginčų ir arbitražų tvarkos, bei streikų ir lokautų reglamentavimas.

Plačiau šia tema:
Darbo santykių pertvarka į priekį juda sparčiau nei tikėtasi
Seimas apsvarstė Darbo kodekso projektą
Darbo kodeksas Seime apsvarstytas, bet iki priėmimo dar toli

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *