Nuomonės dėl MMA didinimo skiriasi

2016-05-20 10755718485_eff94501dc_h2

Kalbant apie minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimą, nieko nestebina, jog šia tema profsąjungos pasisako už, o darbdaviai – prieš. Vis tik šiuo metu vykstančiuose debatuose apie MMA didinimą iki 380 Eur stebina Vyriausybės pozicija. Visą kadenciją aktyviai priešinusis bet kokioms profsąjungų iniciatyvoms, staiga jas ėmė palaikyti. O gal šiame pokytyje kaip tik nėra nieko stebinančio?

Šią savaitę Trišalėje taryboje diskutuota apie minimalaus mėnesinio atlyginimo (sutr. – MMA) didinimą nuo 350 iki 380 Eur nuo š.m. liepos 1 d.

Šiuo klausimu darbdavių nuomonėms išsiskyrus, o profsąjungoms vieningai pritariant, į pastarųjų pusę stojo Vyriausybės atstovai. Būtent jie nurodė Lietuvos banko poziciją, jog MMA pakėlimas neturės įtakos darbuotojų atleidimui ar kainų kėlimui.

Šią situaciją žiniasklaidoje jau spėta pavadinti „priešrinkiminiu populizmu“. Niekas per daug ir neprieštarauja, kad Vyriausybės atstovų noras didinti MMA susijęs su artėjančiais Seimo rinkimais. Tačiau idėja, jog minimalus atlyginimas šią vasarą turėtų pasiekti 380 eurus taip pat nėra nauja.

Lietuvoje minimalų arba mažesnį atlyginimą uždirba kas penktas darbuotojas. Paskutinį kartą minimali mėnesinė alga kelta š.m. sausio 1 d. Tuomet ji pakelta 25 eurais: nuo 325 iki 350 Eur.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.