Dirbantiesiems – nokautas iš Seimo

2016-06-21 helena_perez_garcia  Foter  CC BY-NC-ND2

Trumpesnės atostogos, Ilgesni viršvalandžiai, mažesnės išeitinės, trumpesni įspėjimo terminai terminuotos darbo sutartys, 0 valandų kontraktai…  Štai taip Seimo narių valia gyvensime nuo kitų metų. 

Tai, už ką šiandien balsavo Seimo nariai, pašiurpino net paprastai verslo poziciją palaikančią žiniasklaidą.

Apie mūsų ateitį – rimtai ir atsakingai?

Trumpesnės atostogos, ilgesni viršvalandžiai, „nulio valandų“ darbo sutartys, lankstesnis darbo valandų skaičiavimas, naujos darbo tarybos ir kitos naujovės Seime, balsuojant dėl Darbo kodekso, prieštaravimų beveik nesulaukė.

 

Balsavimas dėl Darbo kodekso vyko dideliu tempu, o kartais diskutuota tik simboliškai.[…]

 

Tačiau atrodė, kad daliai parlamentarų nelabai rūpi Darbo kodekso nuostatos, skambėjo telefonai, politikai bendravo kitomis temomis, o bent trečdalis kėdžių buvo tuščios.

-15 min.

Kas yra stiprioji pusė darbo santykiuose?

Priimdami DK pastraipsniui parlamentarai pirmiausiai susiginčijo, ar išbraukti iš jo tokią nuostatą: „Kai abejojama dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos ahttp://www.sandrauga.lt/wp-admin/post-new.phpiškinamos darbuotojų naudai“. Tiek valdančiųjų, tiek opozicijos balsais ši nuostata buvo išbraukta. Dėl to, kaip replikavo parlamentaras Povilas Urbšys, Seimas nusprendė, kad darbuotojai nėra silpnesnioji darbo santykių šalis.
Delfi

Kas keliaus į didvyrių galeriją?

Savaime 13443114_544200055781665_194231177390370925_osuprantama, dėl Seimo balsavimo Premjeras tikrai neliūdi. „Socialinio modelio“ kūrėjas Tomas Davulis irgi džiaugėsi, kad Seimas nusprendė atmesti Trišalėje taryboje ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete atliktą darbą:

„Tie pasiūlymai, kurie nukrypo nuo to, ką mes prieš metus siūlėme Socialinių reikalų ir darbo komitete, nepraėjo, – sako jis. – Todėl balansas buvo išlaikytas, nors jį ir bandyta patraukti į profsąjungų ar darbuotojų pusę.“

Verslo žinios

Parengė Rūta Geležinė
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *