Kudirkos aikštėje protestuojančios profsąjungos: kuri pusė pokštauja?

2016-06-29pablo(25)

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ informuoja, kad profesinės sąjungos šiandien ruošia dar vieną protestą prieš paeitą savaitę Seimo priimtą Darbo kodeksą. Renginys vyks V. Kudirkos aišktėje, kurią jau yra užėmęs ir protestuojantis #gyvenimasperbrangus judėjimas.

Ragina nenusileisti ir nesusitaikyti su padėtimi

LPS „Sandrauga“ kviečia nenuleisti rankų ir toliau priešintis Darbo kodeksui protesto akcijoje V. Kudirkos aikštėje.  Tai – jau ne pirmas profesinių sąjungų piketas vien šią savaitę, rengiamas palaikant būtent šioje vietoje protestuojančius ir palapinėse apsigyvenusius judėjimo dalyvius.

Kuri pusė pokštauja?

Nors Premjeras vykstančius protestus pašiepia ir  vadina „ilsėjimusi“, vis dėl to po savaitgalio atsiradusi „Stop“ juosta ir didelis policijos pareigūnų skaičius išduoda, kad gal Premjerui nėra taip jau labai juokinga.

„Labai juokinga nėra ir mums. Kadangi esame profesionali profsąjunga, giname ir atstovaujame dirbančiuosius įvairių instancijų teismuose, darbo ginčuose, lokaliuose konfliktuose su darbdaviu. Tad matome, kokia yra reali Lietuvos darboviečių padėtis, bei daugelių darbdavių požiūris į darbuotojus ar netgi įstatymus.“ – teigia K. Juknis.

„Darbo skelbimuose darbdaviai vis dar socialines garantijas ar laiku mokamą atlyginimą įvardina kaip savo darbovietės „privalumus“! Jokie tai ne privalumai, o įstatymais įtvirtinta pareiga. Naujajame darbo kodekse, be daugybės socialinių garantijų panaikinimo, darbuotojo pozicija prilyginama darbdavio, taigi, dirbančiųjų įstatymas nebegins kaip silpnesniosios pusės. Todėl labai realu, jog netrukus darbo skelbimuose matysime tokius „privalumus“ kaip retkarčiais mokamą atlyginimą ir beveik nepavojingas darbo sąlygas.“ – sako „Sandrauga“ pirmininkas.

Profesinės sąjungos reikalauja Premjero elgtis garbingai ir nustoti slapstytis nuo žmonių. Darbo kodeksas turi būti atšauktas.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *