Ko mums reikia iš tikrųjų: liberalaus DK ar darbuotojų saugumo?

2016-07-13 3306d19247259555968f2a16ff3a170f

Lietuvoje bandoma imituoti danišką socialinę sistemą, tačiau Lietuvai trūksta ne darbo santykių lankstumo, o darbuotojų saugumo, rašo portalas LRT.lt.

„Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija yra apskaičiavusi, kad realus Lietuvos darbo rinkos lankstumas yra toks pat, kaip JAV. Tačiau darbdaviai čia negalvoja, iš ko gyvens atleistas jo darbuotojas arba kas juo bus, kai darbdaviui vėl jo prisireiks. Lietuvių verslininkui tai – virš visų jo smegenų“- minimame straipsnyje cituojama Aušra Maldeikienė. To pasekoje, su tokiais darbdaviais susiduriantys darbuotojai kovoja kaip išmano, dažniausiai – drastiškai:

„Visose šalyse, kur silpna darbo socialinė sauga, atlyginimai yra maži. Bendras atlyginimų lygis yra mažesnis, jei darbdaviai turi daugiau galių atleidžiant darbuotojus, o darbuotojų derybinės galios yra mažesnės. Mūsų darbuotojai turi vieną derybinę galią – emigruoti, ir jie masiškai tai daro“, – apgailestauja ekonomistė.

Kritikos verslininkams žeria netgi  straipsnyje cituojama banko ekonomistė  Jekaterina Rojaka, teigianti, kad Lietuvoje dar trūksta verslo kultūros, o verslininkams – platesnio požiūrio:

„Kalbant apie pelno paskirstymą, dažniausiai ilgalaikės verslo įmonės, kurios augina savo verslą, dalijasi su darbuotojais, nes ilgalaikis verslas be darbuotojų – neįmanomas […]. Tačiau […] Lietuvos verslo kultūroje dar esama posovietinio palikimo, trūksta vakarietiško požiūrio į darbuotojus, pelno paskirstymą“.

Visą straipsnį skaitykite LRT.lt.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *