Kodėl svarbus rytojaus mitingas?

2016-09-09 7998272415_23208d3907_h22

Rytoj prasideda Seimo rudens sesija, kurioje bus sprendžiamas Darbo kodekso klausimas. Profesinės sąjungos, įskaitant mus, tą dieną rengia mitingą, tačiau nesnaudžia ir verslas. Taigi, kuo svarbus rytojaus mitingas ir kodėl rytojų galime vadinti „kertiniu tašku“ Darbo kodekso epopėjoje?

Rytoj, rugsėjo 10 d. vyksiančioje Seimo sesijoje pradedamas svarstyti Prezidentės vetuoto Darbo kodekso (sutr.- DK) klausimas.

Įdomu tai, kad sprendimą ką daryti su Darbo kodeksu buvo ruošiamasi priimti būtent rugsėjo 10-ąją, tačiau iki šios dienos – taigi, ir mitingo – likus keletui dienų, nuspręsta svarstyti tik klausimą ar Darbo kodeksą laikyti nepriimtu, ar svarstyti iš naujo. Tuo tarpu pats veto klausimas nukeltas keletu dienų vėliau – į savaitės vidurį.

Kaip žinia, Prezidentės veto Darbo kodeksui pradžiugino dirbančiuosius, bet ne verslą, kurio – ir tik jo – interesus atitinka Seimo priimtas variantas DK. Taigi, dabar būtent verslo grupės yra suinteresuotos įkalbinėti Seimo narius kaip nors grąžinti į projektą bent jau pačius patraukliausius verslui punktus. Kaip skelbia šalies žiniasklaida, jų yra du: tas, kuris trukdo lengvai atleidinėti žmones, ir tas, kuris neleidžia išsisukti nuo mokėjimo už viršvalandžius:

„Tačiau darbdaviams labai nepatinka 2 prezidentės siūlymai.
Pirma, kad apskaitos laikotarpis už viršvalandžius dirbant pagal suminę laiko apskaitą yra ne 3 mėnesiai, o 1 mėnuo. Šiuo metu pagal seną Darbo kodeksą viršvalandžiai apskaitomi kas 4 mėnesius.
Antras darbdaviams nepatinkantis dalykas, kad nustatomas apribojimas sudarant terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui.“
-Delfi.lt

Plačiau skaitykite portalo Delfi straipsnį čia.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *