Dėkojame prisidėjusiems prie rinkimų kampanijos

2016-10-10IMG_2659

AČIŪ Jums, prisidėjusiems prie LR Seimo rinkimų kampanijos ir palaikiusiems Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininką Kęstutį Juknį. Nuoširdžiai dėkojame komandai,  „Sandrauga“ nariams, dirbusiesiems rinkimų stebėtojais, dalinusiems informacinę medžiagą, agitavusiems, palaikiusiems, intensyviai plušėjusiems dėl bendro tikslo – turėti profsąjungiečių Seime.

 

Akivaizdu, kad rinkimų metu buvo daug maišaties. Jei rinkimuose rėmėte Antikorupcinę Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koaliciją ir savo apylinkėje norėjote palaikyti jos kandidatą, galbūt nustebote tokio… neradę.

Žmonės buvo klaidinami keistos (o gal tendencingos?) VRK išmonės Antikorupcinės koalicijos kandidatus registruoti TIK kitu – Lietuvos centro partijos pavadinimu. Tad vidutiniškai 9-10% rinkėjų balsų rinkusi, Kauno mieste 5-ą vietą gavusi „Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija“ vienmandatėse apylinkėse gavo itin mažai balsų – vos vieną kitą.

Nepaisant to, rezultatai neleidžia nusivilti. Minimaliomis lėšomis ir per labai trumpą laiką, Jūsų pagalbos dėka buvo pasiekta labai daug –  Koalicija pasirodė geriau už net kelias parlamentines partijas.

Dalis žmonių vis dar mano, kad profesinės sąjungos neturi užsiimti aktyvia veikla ir reikštis politikoje. Tebėra gajus mitas, kad profsąjungos turi tik gintis (ar ginti savo narius), kovoti su blogų valdininkų sprendimų pasekmėmis, bet jokiu būdu nesiimti darbo pačios.

Būtent dėl to požiūrio mes šiandien tebeturime tokias situacijas kaip su švietimo kolektyvine sutartimi. Trejus metus truko streikai ir derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties. Ir kai sutartis jau buvo iš esmės suderinta ir jai tetrūko kelių ministerijų parašų, politikai nusprendė persigalvoti ir procesas vėl sustojo. Kol bus išrinktas naujas Seimas, paskirtas naujas Švietimo ir mokslo ministras ir karuselė įsisuks iš naujo…

Profesinės sąjungos turi ne tik pasyviai gintis, bet ir eiti į priekį. Tad įgyta patirtis ir įvykęs procesas sustiprina viltį, kad profesinės sąjungos išaugs iš abejingumo būsenos ir pribręs tikram, visapusiškam ir galingam savo narių – Lietuvos dirbančiųjų – atstovavimui.

Dėkojame Jums, prisidėjusiems prie demokratijos stiprėjimo Lietuvoje!

Kęstutis Juknis ir komanda