Grįžo prie progresinių mokesčių idėjos

2016-11-18 6281234165_0634d8b215_b

Naujosios vyriausybės programoje minimas ir progresinių mokesčių įvedimas. Nors jis numatomas „ilgalaikėje perspektyvoje“, taigi, kol kas jokių konkrečių veiksmų nesiimama, žiniasklaidoje jau galima surasti ne vieną „eksperto“ išaiškinimą neva tai būtų žalinga. Šie minimi  progresinių mokesčių ekspertai, kaip jau turbūt atspėjote, yra bankininkai.

Naujienų portalas LRT.lt atkreipia dėmesį, kad idėja įvesti progresinius mokesčius yra numatoma tiek naujosios vyriausybės, tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programose.

Nors kol kas projektas tik teorinis (t.y. numatomas „ilgalaikėje perspektyvoje“) ir nėra aišku nei kaip tiksliai bus įgyvendinamas, nei kuriuos gyventojus palies, spėjama, kad uždirbantieji 1000 eurų per mėnesį ir daugiau turėtų mokėti didesnį gyventojų pajamų mokestį.

Šią idėją (koks siurprizas!) kritikuoja LRT taip ir įvardinami „progresinių mokesčių ekspertai“ – bankininkai. Šiai idėjai (kaip ir ankstesniais progresinių mokesčių įvedimo siūlymų atvejais) jie visiškai nepritaria, esą, „Lietuva tam dar nepasiruošusi“.

Tiesa, progresinių mokesčių kritikoje taip pat yra tiesos. Lietuvoje daugiau nei penktadalis dirbančiųjų (virš 20%) neuždirba net minimalaus atlyginimo, o 64% dirbančiųjų atlyginimai nesiekia vidurkio. Uždirbantieji 1000 eurų yra priskiriami viduriniajai klasei, o ne turtingiesiems. Todėl socialinės nelygybės problemos tai neišspręstų.

Parengė Rūta Geležinė, remtasi LRT inf

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.