Vietoje naujo Darbo kodekso – didesni atlyginimai

2016-11-2185H

Netyla svarstymai ką daryti su naujuoju Darbo kodeksu, kurį naujoji valdžia yra įsipareigojusi stabdyti. Darbdavių organizacijos aktyviai mėgina pasiekti, kad kodeksas išvystų dienos šviesą. Vienas tokių būdų – pasiūlymas mainais už darbuotojų garantijas įsipareigoti didinti atlyginimus.

Lietuvos žiniasklaidos priemonėse cituojamas darbdavių organizacijų  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijai pateiktas siūlymas, raštu įsipareigoti didinti atlyginimus, mainais už tai, kad būtų priimti darbdavių organizacijų reikalavimai susitarimui dėl Darbo kodekso.

Tiesa, jokių konkrečių detalių – nei kas tiksliai įsipareigotų, nei kaip pats įsipareigojimas atrodytų (kokia suma ar procentais, kiek laiko, kokiems darbuotojams, kokiomis sąlygomis ir t.t.) kol kas nėra žinoma.

Plačiau apie tai rašo Delfi

Nepaisant daugybės neaiškumų, šiuo klausimu jau suskubo pasisakyti ir bankininkai, tradiciškai pažėrę kritikos profesinėms sąjungoms ir net ėmę tvirtinti, kad darbdaviams apskritai nereikėtų nieko siūlyti mainais už Darbo kodeksą, nes įsipareigoję didinti atlyginimus „darbdaviai taip pripažintų, kad kodeksas yra blogas darbuotojams ir dėl to už jį reikia „prie kasos“ susimokėti“.

Klausimas, kodėl bankininkams neatrodo, kad atostogų sutrumpėjimas, profesinių sąjungų teisių suvaržymas, galimybė būti bet kada atleistam iš darbo be jokios priežastis ir panašios nuostatos yra blogos darbuotojams – lieka atviras.

Create your own user feedback survey

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *