Profesinės sąjungos: socialinis dialogas turi būti aiškus ir nedviprasmiškas

2016-12-10 A photo by Liz Weston. unsplash.com/photos/PJzc7LOt2Ig

„Pasipiktinimas Darbo kodekso atidėjimu demonstruoja žemą strateginį ir politinį lygmenį bei demokratijos principų, vertybių nesupratimą“ – sako Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis bei priduria, kad iš naujosios valdžios profesinės sąjungos tikisi realaus socialinio dialogo, o ne blaškymosi po deklaratyvius susitarimus.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ palaiko valdančiosios daugumos programinio sprendimo atidėti naujo Darbo kodekso įgyvendinimą bei kviečia nepasiduoti įvairių lobistų veiklai ar deklaratyvių susitarimų pagundai ir įstatyminę bazę taisyti remiantis socialiniu dialogu.

„Jeigu mes pradedame abejoti trišale taryba, kurioje vienaip ar kitaip atstovaujami visų pusių interesai ir pradedame blaškytis tarp manipuliacinę terpę korupcinėms interpretacijoms sudarančių susitarimų, kurie jau buvo pasirašyti ir viešai sudeginti, tai reiškia, kad blaškomės tarp praeities klaidų ir nepasitikime trišale taryba. Kyla klausimas kam reikalinga trišalė taryba ir joje pasiekiami susitarimai, jei juos pradedame dubliuoti arba interpretuoti?“ – sako LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

Ne naujiena, kad LVŽS siekį atidėti Darbo kodeksą deklaravo dar prieš rinkimus. Ne paslaptis ir tai, kad šią partiją per rinkimus palaikė nemažai profesinių sąjungų, dirbančiųjų ir apskritai daugybė –daugiausiai – piliečių. Todėl įgyvendintas Darbo kodekso atidėjimas turėtų būti vertinamas ne kaip nepriklausomas sprendimas, o kaip piliečių daugumos išreikštos valios įgyvendinimas, t.y. elementari demokratija.

Tuo tarpu Darbo kodekso įsigaliojimo  atidėjimu labiausiai piktinasi servilistinių pažiūrų praeities politikai, kurie ankstesnėje Seimo kadencijoje priklausė valdančiajai daugumai ir šį įstatymą priiminėjo. O tada pralaimėjo Seimo rinkimus ir į valdančiąją koaliciją prisitrynė ne rinkėjų deleguotų vietų Seime gausa, o užklasiniais žaidimas ir susitarimais.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kartu su kolegomis, visuomeninėmis organizacijomis, dirbančiaisiais, judėjimo „Gyvenimas per brangus“ nariais, du metus įnirtingai kovojo, rengė protesto akcijas, ne kartą kreipėsi į LR Seimo narius, viešino problemą bei visais kitais būdais stengėsi sustabdyti neoliberalaus Darbo kodekso bei tokių nuostatų kaip darbuotojo atleidimas be priežasties, darbo laiko ilginimas, atostogų trumpinimas, socialinių garantijų dirbantiems tėvams mažinimas, išeitinių išmokų mažinimas, įspėjimo apie numatomą atleidimą trumpinimas, profesinių sąjungų teisių mažinimas, darbuotojo finansinės atsakomybės didinimas ir pan. priėmimą.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *