Seimo pažadai dirbantiems tėvams

2016-12-07bi4szxgccam-giu-vicente

Šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete svarstyti net keletas pasiūlymų, aktualių dirbantiems tėvams. Prieštaringai vertinama idėja ilginti motinystės atostogas iki 3 metų atmesta, tuo tarpu Konstitucinio teismo sprendimą papildančiam pasiūlymui neriboti motinystės pašalpos – pritarta.

Tėvystės atostogos iki 3 metų – iškilo ir žlugo

Šalies žiniasklaida informuoja, kad LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas atmetė pasiūlymą vaiko priežiūros atostogas nuo 2 metų prailginti iki 3 metų, trečiaisiais vaiko priežiūros metais tėvams paliekant 50 proc. atlyginimo siekiančią vaiko priežiūros išmoką.

Tai reiškia, kad lieka galioti dabartinė tvarka, suteikianti tėvams galimybę rinktis: pirmus metus gauti 100% buvusio atlyginimo išmoką, o antraisiais metais jos negauti, ARBA pirmaisiais metais gauti 70%, o antraisiais metais – 40% buvusio uždarbio su galimybe grįžti į darbą.

Taip pat skaitykite: ką dirbantiems tėvams žada Vyriausybės programa [15 min]

Po teismo sprendimo – sprendimas nuimti motinystės pašalpų „lubas“

Socialinių reikalų ir darbo komitete pritarta pasiūlymui nuo kitų metų neberiboti motinystės išmokų dydžio, t.y. panaikinti šių išmokų „lubas“, visoms mamoms, įgijusioms tokią teisę nuo š.m. kovo 15 d.

q5bbfmpl914-william-stittŠis sprendimas priimtas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo sprendimą. Jis dar šių metų kovo 15 d. išaiškino, kad nuostata, jog „motinystės išmoka negali būti didesnė už 3,2 einamųjų metų draudžiamųjų pajamų“ prieštarauja Konstitucijai ir nuo 2017 metų sausio 2 d. turi būti naikinama.

Šiuo metu motinystės pašalpos yra ribojamos „lubų“:

„jeigu moters alga yra 2 tūkst. Eur ar dar didesnė, jai būtų mokama ne didesnė kaip 1424 Eur išmoka, nors „Sodros“ įmokoms jokių ribų nėra, jei darbuotojai mokamas 10 tūkst. Eur atlyginimas, jos skaičiuojamos nuo šios sumos“.

Plačiau apie tai skaitykite Delfi

Šiandien buvo pritarta tai numatančiam įstatymo pataisų projektui. Jog pokyčiai įsigaliotų, jiems dar turi pritarti visas Seimas, o po jo – Prezidentė.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.