Stabdoma policijos reforma

2016-12-1616635783967_260568122c_k

Policijos reforma turėjo efektyvinti policijos darbą ir pareigūnams pakelti atlyginimus. Vietoje to, ji drastiškai išretino pareigūnų gretas ir prailgino darbo valandas bei krūvius. Atlikusi savo juodą darbą, dabar policijos reforma stabdoma pusmečiui, per kurį bus aiškinamasi „ar pasiteisino?“.

Lietuvos žiniasklaidoje cituojamas naujojo Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno pasisakymas, jog policijos reforma stabdoma iki 2017 m. vidurio, siekiant išsiaiškinti ar ji pasiteisino:

„ant popieriaus reforma ir jos nauda policijos sistemai yra akivaizdi. Pagal ją turėtų ir daugėti policijos pareigūnų gatvėse, ir trumpėti reakcijos laikas, bet skaičiai, kiek pareigūnų išėjo iš tarnybos, kelia nerimą.“

Priminsime, kad prasidėjus reformai policijos sistemą paliko daugybė pareigūnų. Dažniausiai minima to priežastis – neužtikrintumas dėl ateities.

Pareigūnų motyvaciją likti darbe turėjo pakelti žadėtas atlyginimų didinimas, tačiau de facto algos nekilo. O ir ten, kur atlyginimai iš tikrųjų didėjo, kartu didėjo ir darbo krūvis, daliai pareigūnų užkrovęs neįsivaizduojamus krūvius. Tad naujojo ministro pažadai, kad netrukus patruliai uždirbs virš 1010 EUR siekiančias algas, sutinkami skeptiškai:  „gal ačiū, jei vėl taip pat kelsit algas, tai nereikia“.

R.G.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *