Su švietimo ir mokslo ministerija derinti mokytojų darbai

2017-02-02d683807dfbf99db01759a4685b65cac2

Šiandien Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai dalyvavo susitikime su Švietimo ir mokslo ministre. Toliau derinat naują etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, aptarti mokytojų atliekami darbai ir jų klasifikacija.

Įvykęs susitikimas yra etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio derinimo dalis. Rengiant šį modelį laikomasi principo, kad mokytojas atlieka kur kas daugiau darbų nei vien pamokos vedimas, tad papildomi darbia turi būti apmokami.

Mokytojų darbo laiką išskirsčius į kontaktines ir nekontaktines valandas, šiandien diskutuota būtent apie pastarąsias – derinta, kurie darbai yra priskirti mokytojo funkcijoms atlikti, o kurie – veiklai mokyklos bendruomenės gerovei. Pavyzdžiui, mokinių sąsiuvinių taisymas yra mokymo proceso dalis, tuo tarpu renginio organizavimas – suburia mokyklos bendruomenę.

Tiesa, LPS „Sandrauga“ teisininkai procesą vertina atsargiai: „Mokytojai atlieka daugybę papildomų darbų už kuriuos jiems nėra tiesiogiai apmokama – tai įsisenėjęs švietimo sistemos skaudulys. Tačiau kol kas nėra jokių garantijų, kad šių funkcijų įvardinimas reikš didesnius atlyginimus pedagogams, todėl išlieka rizika, jog šis pretekstas gali būti panaudotas tiesiog didesnio darbo krūvio įteisinimui“.

Priminsime, kad rengiamas mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelis nėra vienintelis šiuo metu su Švietimo ir mokslo ministerija derinamas klausimas. Po Seimo rinkimų pasikeitus ministrei ir Vyriausybei buvo prisiminta ir švietimo šakos kolektyvinės sutarties idėja.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *