Darbo laikas: ilginti ar trumpinti?

2017-02-10yka2yhgjwjc-ricky-kharawala

Nors naująjame Darbo kodekse buvo atsidūręs siūlymas darbo laiką Lietuvoje ilginti iki 60 val. per savaitę, vakarų šalyse – ir ne vien 35 val./sav. garsėjančioje Prancūzijoje –  eksperimentuojama su darbo savaitės trumpinimu.

Portalas LRT rašo apie Švedijos slaugos ligoninėje atliktą eksperimentą sutrumpinti darbo dieną 2 valandomis ir sudaryti sąlygas darbuotojams už tą patį atlygį dirbti 6 valandas per dieną vietoje standartinių 8:

„Per pirmuosius 18 eksperimento mėnesių trumpiau dirbantys slaugytojai rečiau ėmė nedarbingumo lapelius, teigė geriau besijaučiantys ir dirbo gerokai produktyviau – savo pacientams jie teigė suorganizuojantys 85 proc. daugiau užsiėmimų, pradedant pasivaikščiojimais gamtoje ir baigiant muzikavimu.“

Visą straipsnį „Ką parodė eksperimentas dirbti 6 valandas per parą?“ skaitykite čia.

Tuo tarpu priminsime, kad viena daugybės neigiamos reakcijos susilaukusio „Socialiniam modeliui“ priklausančio  Darbo kodekso nuostatų mėginta Lietuvoje darbo savaitę prailginti iki 60 darbo valandų savaitę (įskaitant viršvalandžius). Šiuo metu pilnu etatu dirbantis gyventojas pluša 40 valandų per savaitę ir 48 val./sav. jei tenka dirbti viršvalandžius.

Apie tai, kuo baigiasi tokie darbo krūviai – skaitykite: Kuo baigiasi 60 valandų darbo savaitė?

Rūta Geležinė, Nuotr.: Ricky Kharawala

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *