Diskusijos dėl darbo rėžimo, laiko ir trukmės

2017-03-03zgstlfmtlxq-ishan-seefromthesky

Socialiniai partneriai toliau neranda sutarimo dėl darbo rėžimo ir trukmės nuostatų. Nors judama link sutarimo dėl atostogų, būsima jų trukmė taip pat dar nėra galutinai sutarta.

Šią savaitę vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo sprendžiami Darbo kodekso klausimai, kuriais anksčiau socialiniai partneriai sutarimo nerado: dėl darbo savaitės, darbo laiko, trukmės, atostogų ir pan.

Darbdaviai siekia, kad esant suminei darbo laiko apskaitai, apskaitinis laikotarpis siektų 3-4 mėn. Su tokia pozicija profesinės sąjungos atsisako sutikti, jei nebus įtvirtinta nuostata, kad viršvalandžiai apskaičiuojami kas mėnesį. Priešingu atveju, maksimaliu krūviu porą mėnesių plušantys darbuotojais,  paskutinį apskaitinio laikotarpio mėnesį gavę vos porą valandų darbo, per ketvirtį bus išdirbę net mažesnes nei vidutines valandas.

Sutarta, kad įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui ir atostogų skaičiavimo tvarkai keičiantis iš kalendorinės į darbo dienas, iki tol darbuotojų neišnaudotos atostogos bus konvertuojamos taikant tam tikrą koeficientą. Konkretus jo dydis nėra nustatytas, nes dar nėra galutinai nuspręsta kiek tų atostogų bus: 20 ar 22 darbo dienos.

Rūta Geležinė, LSP „Sandrauga“ inf. Nuotr.: Ishan Seefromthesky

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.