Pasikeitus įstatymui gali keistis ir biudžetininkų darbo sutartys

2017-03-08 fmd_cru6otk-cathryn-lavery

Nuo vasario 1 dienos pasikeitus valstybės ir savivaldybės darbuotojų atlyginimų dydį, mokėjimo tvarką, materialines pašalpas, pareiginius lygius ir grupes bei kasmetinį veiklos vertinimą reglamentuojančiam įstatymui, šie dydžiai skaičiuojami pagal naują tvarką. Dėl šių pokyčių, gali būti keičiamos biudžetinių įstaigų darbuotojų pareigybių aprašymai. 

Nuo š.m. vasario 1 d. įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas Nr. XIII-198 (čia).

Dėl šios priežasties, biudžetinių įstaigų pareigybės aprašymuose gali būti daromi formalūs pakeitimai. Nors iš esmės jie nelaikomi darbo sutarties sąlygų keitimu, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ primena, kad iškilus abejonėms, būtina kreiptis į teisinės konsultacijos.

Nemokamos teisinės konsultacijos teikiamos kiekvieną ketvirtadienį nuo 15 val., būtina išankstinė registracija telefonu 8-37 20 65 97.

Minimas įstatymas galioja visiems dirbantiesiems, dirbantiems  valstybės ir savivaldybių biudžetinėse įstaigose, finansuojamuose iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ir kitų valstybės įsteigtų pinigų fondų lėšų.

Tiems darbuotojams, kuriems pagal šį Įstatymą nustatytas darbo užmokestis sumažėja, palyginti su buvusiuoju iki 2016 m. gruodžio 31 d., jam ne ilgiau kaip iki 2018 m. sausio 31 d. bus mokamas buvęs darbo užmokestis, tai nustatant darbo sutartyje.

Taip pat skaitykite: Valstybinės darbo inspekcijos informacija

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.