„Automagistralė“ direktorius pasiklydo finansiniuose skaičiavimuose

2017-04-058610330704_6c5c19fff1_h

Galiojantis Darbo kodeksas gana aiškiai apibrėžia kaip, kada, už kokius darbus darbuotojams turi būti mokami įprastiniai bei padidinti atlyginimai. Tačiau valstybinės įmonės „Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis jau eilę metų už darbą naktimis, švenčių dienomis, viršvalandžius moka tik pagal jam vienam suprantamą tvarką.

Net 20 įmonės darbuotojų kreipėsi į Darbo ginčų komisiją prie VDI dėl, įtariama, apgaulingai vedamos buhalterijos, darbo valandų apskaitos, tačiau į situaciją ėmus gilintis Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkams paaiškėjo, kad pinigus žmonės prarado net ne vienu būdu.

„Minimu atveju darbuotojai pastebėjo, kad atlyginimų lapeliuose yra įrašoma mažiau darbo valandų, negu realiai išdirbta, tačiau pažeidimų yra ir kur kas daugiau.  Išsigandęs grandininės reakcijos ir viešumo, V.Molis savo pavaldiniams ėmė siūlyti po 3-5 mėnesių išeitinės kompensacijas, su sąlyga, kad jie išeis iš darbo ir nebereikalaus jiems priklausančio uždirbto atlygio“ –  teigia įmonės darbuotojus atstovaujančios LPS  „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 193 straipsnyje nurodoma, kad už darbą naktimis (t.y. tarp x ir y valandos) turi mokamas 1,5 atlyginimo dydis, tuo tarpu už darbą švenčių dienomis ši suma turi siekti net 2 kartus (LR DK 124 str.).

„ „Lietuvos geležinkelių“ pavyzdys parodė, kad valstybei priklausančiose įmonėse ir bendrovėse amžini viršininkai susigyvena su politikais, o jų kraujotaka tiesiog suauga su postu. Kai skriaudžiami, tiesiogine prasme apvaginėjami dirbantieji, o „generalinis“ skleidžia demagogiją prieš profsąjungas, normalu suabejoti ar viešas socialinis neteisingumas ir arogantiškas nesiskaitymas su žmonėmis neturi politinio užnugario“ – teigia K. Juknis.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *