Nesutarimai dėl naujojo Darbo kodekso gilėja

2017-05-04

20170428_122317a

Vis daugiau ginčų kyla dėl Seimui teikiamo ir nuo liepos 1 d. įsigalioti turinčio naujojo Darbo kodekso. Nors Prezidentė teigia, kad jame darbuotojų teisės ginamos per silpnai, S. Skvernelis laikosi savo.


Kalbėdama LRT Radijui ketvirtadienį D. Grybauskaitė vėl išreiškė nepritarimą Darbo kodeksui. Pasak jos, net jeigu Darbo kodeksas su pataisomis bus priimtas, jį nedelsiant reikėtų pildyti. Prezidentė įvardijo tai, ką jau seniai akcentuoja profesinės sąjungos: naujajame Darbo kodekse sumenkinamos darbuotojų teisės ir dar labiau pabloginama juos atstovaujančių profsąjungų padėtis.

Pridėjus dar ir toliau nedidinamą minimalų atlyginimą, Darbo kodekso naudingumo prasmė iš darbuotojo pusės jau tampa sunkiai suvokiamu dalyku. Nekyla tik klausimo dėl verslo intereso – valdančiųjų narys T. Tomilinas kodeksą netgi įvardijo kaip surašytą verslo pageidavimu, mat bus lengviau atleidinėti darbuotojus. Paradoksalu: kad to išvengtų, darbuotojai turės dirbti daugiau, bet atlyginimo gaus tiek pat.

Darbdaviai jau trina rankas, tačiau toks darbuotojams žalingas Darbo kodeksas turi būti keičiamas. Naujasis socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas paminėjo, kad galutinai dėl kodekso nutarta nėra ir socialdemokratai žada registruoti pataisas.

Kokiems interesams atstovauja naujasis Darbo kodeksas, matyt, geriausiai žino S. Skvernelis. Dabartines garantijas darbuotojams jis antradienį įvardijo kaip „popierines“, o patį esamąjį kodeksą „sovietiniu“ ir „neveikiančiu“. Tuo tarpu naujajame kodekse kone bereikšmėmis tampančių profsąjungų padėtis Premjerui atrodo patenkinama.

Jei S. Skvernelio pozicija identiškai sutampa su darbdavių – kodėl gi Premjerui netapus jų tiesioginiu atstovu šalyje?..

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *