Užsienyje: metro darbuotojai streikavo dėl atleisto kolegos

2017-05-09Metro

Londone Traukinių, Laivybos ir Transporto profsąjunga nusprendė užstoti nepagrįstai iš darbo atleistą savo narį. Buvo paskelbtas 24 valandų streikas Londono Tauerio metro stotyje.

Sekmadienį prasidėjęs streikas truko visą parą iki pirmadienio. Traukinių, Laivybos ir Transporto profsąjunga, kuriai priklausė atleistasis greitai sureagavo ir sukėlė didelę pasipriešinimo kampaniją, pasibaigusią streiku.

Nors streiko metu išsivaikščiojo visi Tauerio metro stoties darbuotojai, stotis vis tiek dirbo, o galimų nepatogumų ir trukdžių keleiviams neužfiksuota. Jų saugumu nusiskundimų taip pat nesulaukta, todėl streikas laikomas sėkmingu.

Atleistas metro darbuotojas vadovybės buvo apkaltintas „netinkamu elgesiu“ su keleiviu. Dar du darbuotojai sudrausminti. Vis dėlto, darbuotojus atstovaujanti profsąjunga teigia, jog darbuotojas turėjęs gauti pagyrimą, o ne būti atleistas, nes sutramdė metro smurtavusį keleivį.

Pažymima, kad Traukinių, Laivybos ir Transporto profsąjunga vieningai palaiko visus tris nubaustus darbuotojus. Laikoma, jog įvyko didelė teisingumo klaida. Todėl, jei šis streikas neduos reikiamo rezultato ir nuobaudos bei atleidimas nebus panaikinti, profsąjunga ateityje planuoja toliau streikuoti.

Parengta pagal bbc.com inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.