Streikai pasaulyje: kas ir ko reikalauja?

pexels-photo-2172942017-05-13

Sekdami viso pasaulio dirbančiųjų judėjimų reikalus, supažindiname su aktualiausiais šiuo metu vykstančiais streikais. Juose keliami reikalavimai niekuo nesiskiria ir nuo mūsų šalyje nuolat aktualizuojamų problemų.

 

„Fujitsu“ darbuotojai Didžiojoje Britanijoje: neatleisti darbuotojų.

Japonų informacinių technologijų milžinei „Fujitsu“ Didžiojoje Britanijoje tarnaujantys darbuotojai pirmadienio streiką pratęsė, streikuodami ketvirtadienį ir penktadienį. Dėl streiko kentėjo Londono, Mančesterio, Birmingemo Anglijoje, taip pat Edinburgo Škotijoje ir Belfasto Šiaurės Airijoje „Fujitsu“ padaliniai.

Streikai skelbiami nebe pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą. Jungtinei profsąjungai priklausantys „Fujitsu“ darbuotojai veiksmų imasi, protestuodami dėl kompanijos planų atleisti 1800 darbuotojų ir būsimų pensijų garantijų mažinimo. Taip pat britai spaudžia darbdavius padidinti atlyginimus ir pripažinti jų profesinę sąjungą.

Reikalavimų nepatenkinus, profsąjungos atstovai žada toliau streikuoti nuo gegužės 18 d.

Portugalų medikai ir personalas: sumažinti viršvalandžius.

Prasidėjo dvi dienas truksiantis Portugalijos gydytojų ir medicininio personalo streikas. Jo metu gydytojai ir slaugytojai atliks tik griežtai jiems pagal pareigybines nuostatas priklausančius veiksmus – aptarnaus tik skubios pagalbos reikalingus pacientus.

Dėl šios priežasties net 7000 suplanuotų operacijų ir 142 000 konsultacijų buvo nukelta vėlesniam laikui.

Medikai reikalauja sumažinti viršvalandžių limitą, taip pat gauti daugiau poilsio pertraukų ir prašo skirti daugiau padedančio personalo. Gydytojai susirūpinę nuolat prastėjančia Portugalijos sveikatos apsaugos sistemos veikla ir kaltina Vyriausybę smukdant sveikatos priežiūros paslaugas.

Savivaldybių tarnautojai Pietų Afrikoje: laiku išmokėti atlyginimus.

Vienoje iš devynių Pietų Afrikos apskričių savivaldybių tarnautojai streikuoja dėl vėluojančių ir neišmokamų atlyginimų. Pietų Afrikos Savivaldybių tarnautojų profesinė sąjunga yra pateikusi reikalavimus dėl pensijų įmokų ir sveikatos draudimo nuostatų, taip pat nori, kad visi kvalifikuoti darbuotojai būtų įdarbinti pilnu etatu.

Praėjusią savaitę darbuotojai jau protestavo, keldami laikų neišmokamų atlyginimų, nuolat vykstančio atleidinėjimo ir privatizavimo problemas. Tačiau susitikimuose su valdžios atstovais buvo pasiektas tik susitarimas išmokėti vienkartines išmokas.

Grasinama sekantį kartą steikuoti Pietų Afrikos Nelsono Mandelos įlankoje.

 

Parengta pagal wsws.org