Prisijunk prie „Sandraugos“ – jauskis užtikrintas dėl savo teisių

976439_137984136403261_2062956758_o2017-05-15

Neseniai atlikta visuomenės apklausa atskleidė sunerimti verčiantį faktą – daugiau nei pusė Lietuvos žmonių mano, kad nėra užtikrinamos jų teisės. Šiuo kas antrą iš mūsų kamuojančiu neužtikrintumo pojūčiu galima nusikratyti įgijus patikimą teisinį konsultantą.

Remiantis „Spinter tyrimo“ kompanijos paskelbtais duomenimis, net 58 proc. lietuvių nėra įsitikinę savo lygybe prieš įstatymus. Tam įtaką daro Lietuvoje nuolat kylantys korupcijos skandalai, kurių metu bet kuriam iš mūsų natūraliai gali kilti klausimai: kodėl jis ar ji yra lygesnis prieš įstatymą už mane? Ir kas tuomet esu aš – ar mano teisės lygios su kitais, o gal yra lygesnių už mane?

Kvalifikuoti Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai užtikrina – visi prieš įstatymus esame lygūs. Tik ne visi mokame ir žinome, kaip savo teises ginti. Dar geriau, jei turime patikimą teisinį partnerį, kuris gali mus atstovauti, kvalifikuotai ir nepertraukiamai ginti mūsų interesus. Per daugelį darbo, ginant profsąjungos narius, metų „Sandraugos“ teisininkai susidūrė su įvairiomis narių problemomis, bet aktualiausios iš jų yra šios: visiškai arba laiku neišmokamas atlyginimas, pažeidžiamos darbo saugos ir sveikų darbo vietų teisės, neužtikrintos socialinės garantijos ir kita.

Pojūtis, jog nepriklausai savo valstybės teisinei sistemai, esi tarsi jos paribyje, verčia žmogų gyvenime jaustis apskritai nesaugiai. Juk, taip mąstant – tavo teisės gali būti bet kada pažeistos, o ginamos jos jau bus nebūtinai taip pat gerai, kaip kitų. Ką daryti, kad dirbant netektų jaudintis, o jaučiant, kad tavo teisės pažeidinėjamos – sėkmingai duoti atkirtį savivaliaujančiam darbdaviui?

LPS „Sandrauga“ gina ir atstovauja dirbančiųjų interesus, vykdo darbo įstatymų ir kolektyvinių sutarčių kontrolę, padeda dirbantiesiems vesti derybas su darbdaviais, o deryboms tampant neįmanomomis – turi teisę skelbti streikus. „Sandrauga“ kviečia tapti savo nariais ir visomis šiomis paslaugomis naudotis bei konsultacijas teisiniais klausimais gauti visiškai nemokamai. Skirtingai nuo kitų profsąjungų, narystė „Sandraugoje“ gali būti „nematoma“, t. y. darbdavys nesužino apie priklausymą profsąjungai.

Narystę profsąjungoje galima prilyginti draudimui. Jauskitės užtikrinti dėl savo teisių, turėdami tokį patikimą ir nesavanaudį teisinį partnerį kaip „Sandrauga“! Kviečiame kreiptis jau dabar – nelaukiant, kol darbe iškils problema ar susidarys kritinė situacija.

 LPS „Sandrauga“

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.